Facebook Google+ Twitter

Pożar w dawnych koszarach wojskowych w Gdańsku Wrzeszczu

Spalił się budynek dawnych koszar wojskowych w Gdańsku Wrzeszczu przy ulicy Słowackiego. Strażacy mieli utrudnione dojście do źródła ognia. Mimo to, dość szybko zdołali ugasić pożar.

Prawdopodobną przyczyną pożaru były prowadzone prace remontowe. Sprawa wyglądała poważnie, w kulminacyjnym punkcie akcji, na miejscu działało 24 ludzi z 10 jednostek straży pożarnej. Był to jeden z rodzaju tych trudniejszych do gaszenia pożarów, przy których wydobywa się gęsty dym, ale rudno jest zlokalizować źródło ognia. Na szczęście nikt nie został ranny. Aktualnie są poważne utrudnienia w rejonie miejsca pożaru na trasie Gdańsk-Gdynia.

- Tak właśnie wyglądają ukryte pożary poddaszy. Istnieje wówczas duże niebezpieczeństwo zassania powietrza przez wybity na przykład w akcji gaśniczej otwór i gwałtownego rozprzestrzenienia się ognia - wyjaśnił "Wiadomosciom24.pl" kpt. Tomasz Czyż z wydziału operacyjno - szkoleniowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. - Na szczęście w tym przypadku dość szybko udało się wykryć źródło problemu i opanować sytuację. Jednak nie było łatwo dotrzeć strażakom do centrum problemu, ponieważ zamurowano wejścia tego budynku.

Na miejscu, jak nas poinformowano, znajduje się jeszcze część jednostek, które zabezpieczają budynek i kończą działania.

DP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

A może po prostu jest to błąd literowy?:) Może wystarczy w słowie "S - palił" usunąć pierwszą literę? Hę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A gdybyście mieli podgląd w moje artykuły odrzucone przez Redakcję... Połowa to odrzuty - takie wyśrubowane wymagania. A tu o pożarze dwukrotnie, gdzieś o braku prądu w Olsz(t)ynie, sporo o mało istotnych meczach z udziałem Polaków. Zależy, na jakiego redaktora się trafi - są jak diody: przepuszczą albo i nie. To chyba nie jest cenzura, ale tzw. dbanie owysoki poziom tekstów...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.09.2006 23:14

Już zgłupiałam! czy dwa artykuły (Ewy i Bartka) o pożarze na terenie dawnych koszar we Wrzeszczu mówią o tym samym wydarzeniu? Drogi Redaktorze Dyżurujący! Warto to wnikliwie sprawdzić, bo rozbieżności są kolosalnych wymiarów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bartosz, czy byłeś świadkiem tego pożaru? Widziałeś spalony budynek?"

Komentarz został ukrytyrozwiń

W latach 80. byłem tam w kinie na *Przemineło z wiadrem*. Gdyby wiecej tam mieli tych naczyń, byłoby czym gasić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.