Facebook Google+ Twitter

Pożar w kopalni Murcki-Staszic w Katowicach

Nawet dwa dni może potrwać rozpoczęta w niedzielę rano akcja pożarowa w kopalni Murcki-Staszic w Katowicach. Przyczyną pożaru, przejawiającego się zadymieniem wyrobiska, jest samozagrzanie węgla. Na szczęście, nikt nie został ranny.

 / Fot. Ewkaa/CC -S A3.0U/WikimediaTo kolejny w ostatnim czasie tego typu pożar w kopalniach katowickiego holdingu węglowego. Wcześniej doszło do nich w kopalniach Wieczorek i Wujek. Tym razem pożar wykryto w kopalni Staszic w Katowicach. Dym 720 m pod ziemią zauważyli górnicy, kończący w niedzielę rano nocną zmianę. Do samozagrzania się węgla dochodzi, gdy do znajdującego się pod ciśnieniem węgla dociera tlen. I chociaż w tego typu zdarzeniu nie ma ognia, to przepisy górnicze uznają taki stan za pożar.

Jak podaje www.tvn24.pl, pod ziemię zjechały trzy zastępy ratowników, którzy mają za zadanie likwidację ogniska pożaru, polegającą na ograniczeniu dopływu tlenu do miejsca zagrzania węgla. Rzecznik holdingu Wojciech Jaros powiedział, że "zdarzenie nie powinno mieć wpływu na wydobycie węgla i normalną pracę kopalni". Przewiduje też, że akcja potrwa ok. dwóch dni.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.