Facebook Google+ Twitter

Pożar w Legionowie. Płonie hala. Kłęby dymu nad miastem

Tuż przed godz. 10 w hali magazynowej z dezodorantami w Legionowie wybuchł pożar. Budynek ma ok. 8 tysięcy metrów kwadratowych, ogień zajął już 50 proc. powierzchni. Pogotowie zabrało trzech poparzonych pracowników. "W akcji bierze udział 12 jednostek straży pożarnej i 70 strażaków" - mówi Paweł Frątczak ze straży pożarnej. Funkcjonariuszom nie udało się dotrzeć do źródła ognia.

 / Fot. Magda, NMTuż przed godz. 10 w hali magazynowej z dezodorantami w Legionowie wybuchł pożar. Budynek ma ok. 8 tysięcy metrów kwadratowych, ogień zajął już 50 procent powierzchni hali. "Sytuacja jest bardzo poważna, jest to duży pożar. W akcji bierze udział 12 jednostek i 70 strażaków. Czekamy na kolejnych 7 jednostek" - mówi na antenie TVN24 Leszek Smuniewski ze straży pożarnej z Legionowa. Na miejscu jest także policja i pogotowie ratunkowe.

Dym może być toksyczny. Trzech pracowników hali uległo poparzeniom pierwszego i drugiego stopnia. Na miejscu pojawił się śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. "Musimy przetransportować ranną osobę do szpitala w Warszawie" - informuje Justyna Sochacka z LPR.

Czytaj także: Pożar w kamienicy na Pradze. Mieszkaniec ratował się skokiem z okna. Zginął

Ze względu na silne zadymienie, strażakom jeszcze nie udało się dotrzeć do źródła ognia. W pobliżu hali znajduje się urząd starostwa powiatowego i szkoła - oba obiekty zostały ewakuowane. Najbliższe budynki mieszkalne oddalone są od hali o kilkaset metrów. "W tej chwili nie ma zagrożenia dla mieszkańców" - uspokaja Paweł Frątczak ze straży pożarnej.

Ogień rozprzestrzenia się w kierunku Zalewu Zegrzyńskiego. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

Zobacz zdjęcia pożaru w serwisie warszawa.naszemiasto.plDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już z okna dymu nie widzę ale wyglądało to naprawdę nie ciekawie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety 7 km od pożaru na zachód wyraźnie czuć zapach palonego plastiku w powietrzu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
legionowo
  • legionowo
  • 05.10.2011 12:59

Ja mieszkam ok 700m od pożaru nie słychać było żadnych wybuchów, widać tylko kłęby dymu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozmawiałem przed chwilą ze znajomym który mieszka w Wieliszewie , mówił mi że jak wyszedł na balkon w swoim domu słychać było wybuchy ( mieszka on około 3km od miejsca pożaru ). A dym kieruje się w stronę Zegrzyńskiego

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.