Facebook Google+ Twitter

Pożar w Poznaniu. Płonęło mieszkanie na poddaszu

Poznańska straż pożarna gasiła pożar w budynku przy ulicy Grobla w Poznaniu. Jak informuje TVN24 doszczętnie spłonęła sypialnia w mieszkaniu na poddaszu. Po godzinie 18 rozpoczęta została akcja poszukiwacza. Z budynku ewakuowano 15 osób.

Poznańscy strażacy otrzymali o godzinie 15.30 zgłoszenie o palącym się mieszkaniu w budynku przy ulicy Grobla 9. Na miejsce zostało wysłanych 7 zastępów straży pożarnej. Pożar został ugaszony po godzinie 16. Jak informuje portal TVN24 po 18 rozpoczęta została akcja poszukiwawcza osób mogących znajdować się w pogorzelisku.

15 lokatorów ewakuowano, Poznańskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne podstawiło specjalny autobus, w którym mieszkańcy mogli się ogrzać i poczekać do końca pracy strażaków.

Dym z pożaru widać było znad znajdującej się nieopodal rzeki Warty. Jak informuje dowódca akcji Krzysztof Koralewski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej doszczętnie spaliła się część mieszkania - sypialnia. Pożar nie wyszedł poza obręb 20-metrowego pokoju.

Przyczyny pożaru nie są znane, zostaną dopiero ustalone. Mieszkańcy mieszkania w którym wybuchł pożar oraz ze znajdującego się piętro niżej nie będą mogli wrócić na noc do swoich mieszkań. Straż pożarna zaproponowała im lokale zastępcze lecz mieszkańcy odmówili pomocy i noc spędzą u swoich rodzin.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.