Facebook Google+ Twitter

Pożar w szpitalu

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2008-11-27 10:34

Ponad 150 pacjentek i 22 noworodki musiało opuścić wczoraj oddziały szpitala im. Madurowicza przy ul. Wileńskiej. To skutek pożaru, który wybuchł około godz. 10.

 / Fot. "Express Ilustrowany"Opróżniony został cały czteropiętrowy budynek, w którym znajdują się dwa oddziały ginekologiczne, oddział patologii ciąży i perinatologii. Ze znajdujących się tam jeszcze rano około 150 pacjentek aż sto zostało wypisanych do domów. 40 przewieziono do szpitali im. Rydygiera, Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki oraz do szpitala w Pabianicach, a około 10 zostało przeniesionych na oddział internistyczny szpitala im. Madurowicza. Ewakuowane z placówki zostały również 22 noworodki - do ICZMP i do szpitala im. Konopnickiej.

- Decyzję o ewakuacji pacjentów z budynku głównego podjąłem po konsultacji ze strażą pożarną i sanepidem. Wypisaliśmy wszystkie pacjentki, których stan na to zezwalał. Na razie nie przyjmujemy nikogo aż do odwołania - mówi Jacek Marynowski, dyrektor szpitala.

Przez najbliższe dni oddział położniczo - ginekologiczny "Madurowicza" będzie nieczynny - trzeba oczyścić pomieszczenia z pyłów, kurzu, brudu i sadzy, które nagromadziły się w wyniku pożaru. Dopiero jutro, po kontroli sanepidu, zostanie podjęta decyzja o tym, kiedy pacjenci będą mogli wrócić do placówki.

Ewakuacja przebiegała sprawnie - ciężarne w szlafrokach i z reklamówkami z osobistymi rzeczami były sprowadzane do głównego hallu szpitala i stamtąd przechodziły do karetek, które na sygnale rozwoziły je do innych placówek. Również noworodki opatulone w ciepłe koce (na zewnątrz budynku temperatura spadła już poniżej zera) opuszczały szpital na rękach ratowników medycznych.

Pożar wybuchł około godz. 10 w pomieszczeniu biurowym firmy gastronomicznej, która świadczy usługi na rzecz szpitala. Przyczyną było prawdopodobnie zwarcie w instalacji elektrycznej. Choć pomieszczenie było dosyć małe (20 mkw.) to wypełniały je papierowe akta. Dym przedostawał się klatkami schodowymi i szybami wind na wyższe kondygnacje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.