Facebook Google+ Twitter

Pożar w Zabrzu. Spłonęło centrum M1

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2008-12-26 13:28

Niemal do południa drugiego dnia świąt trwała akcja straży pożarnej na terenie centrum handlowego M1 w Zabrzu. Ogień objął 10 tys. m kw. obiektu. Zawalił się dach. Na szczęście nikt nie zginął.

Pożar w Zabrzu / Fot. Maciej Michałkiewicz i Piotr Brzozowski- To była jedna z trudniejszych akcji, jaką przeprowadzili śląscy strażacy w tym roku, ponieważ była bardzo wysoka temperatura, wewnątrz następowały eksplozje i detonacje, był gęsty i gryzący czarny dym - powiedział rzecznik śląskiego komendanta Państwowej Straży Pożarnej, starszy brygadier Jarosław Wojtasik.

Zgłoszenie o pożarze napłynęło w piątek po północy. Ogień objął część obiektu ze sklepem budowlano-wyposażeniowym, gdzie znajdują się m.in. materiały łatwopalne, m.in. sztuczne choinki, farby, lakiery czy fajerwerki. - Gdy obejmował je ogień, niektóre wybuchały. Płomienie sięgały momentami na kilkanaście metrów. Panowały wysoka temperatura i silne zadymienie. Strażacy od początku akcji musieli pracować w maskach i aparatach ochrony dróg oddechowych. Dodatkowo wiatr od początku spychał ogień na resztę centrum handlowego - mówił Wojtasik.

Więcej przeczytasz i zobaczysz na stronach Dziennika Zachodniego.

Trwa dogaszenia zabrzańskiego centrum

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Tytuł nieprawdziwy ponieważ w Centrum M1 był pożar ale NIE zostało ono spalone całe! Ponadto Centrum od 27 grudnia jest już dostępne dla Klientów w części niedotkniętej pożarem
Więcej na: http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,6103377,Centrum_handlowe_w_Zabrzu_wraca_do_zycia.html

Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie kłóccie się, kto był pierwszy i dokładniejszy. nie o to chodzi.
1. ilu ludzi straci pracę?
2. jaka będzie różnica w wysokości odszkodowania a faktycznie poniesionych strat dla właścicieli sklepów?
3. dlaczego system przeciwpożarowy nie zadziałał tak skutecznie, jakbyśmy sie spodziewali? czy gdyby taki pożar wybuchł, kiedy byliby tam klienci, też mogłoby tak wyglądac?
4. co było przyczyną pożaru?
5. gdzie mamy teraz robic zakupy, oddawac rzeczy do pralnii etc? zostało tylko 1 centrum handlowe w mieście. czy jest w stanie przyjąc 2 razy więcej klientów? czy może mamy jechac na zakupy do innego miasta i weźc mrożonki przez 40 min. w korkach? przepraszam właściecieli małych sklepów - wszystkiego u was nie da się kupic

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marcin nie reklamował zadnego serwisu tylko Dziennikarza obywatelskiego i wszystko przeczytał i nie napisał że zdjecia w tekscie są dziełem profesjonalnych dziennikarzy. Wiem to bo te same dostalismy my też i Telewizja TVS. Wiec wszyscy powinnismy się cieszyć prawda? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marcin: nie wczytałeś sie ani w tekst ani w podpisy pod zdjęciami. Zdjęcia, które ma "DZ" nie są dziełem profesjonalnych fotoreporterów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A oto niesamowita relacja dziennikarza obywatelskiego: http://www.mmsilesia.pl/3811/2008/12/26/pozar-w-zabrzanskim-m-akcja-gasnicza-fotoreportaz-emila-stepniaka?category=pics

Był blizej, szybciej, dokladniej niz "profesjonalisci". Kolejny dowód na to ze DO górą!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.