Facebook Google+ Twitter

Pozbądź się elektronicznych gratów podczas pikniku ekologicznego

Masz w domu niepotrzebny sprzęt elektroniczny? Przynieś go 6 czerwca na piknik ekologiczny, który będzie się odbywał w warszawskim parku Agrykola.

Piknik ekologiczny będzie zwieńczeniem trwających przez cały tydzień Warszawskich Dni Recyklingu. Impreza będzie podzielona w czasie. Pierwsza część, konferencyjna, połączona z wycieczkami i spotkaniami, będzie skierowana do nauczycieli, organizacji branżowych i pozarządowych zajmujących się problemami ekologii.

Druga część, to właśnie organizowany 6 czerwca piknik, na którym, każdy kto ma niepotrzebny sprzęt elektroniczny, będzie mógł go oddać. W zamian dostanie sadzonki drzewek, kwiaty i zioła. W tym roku zostało przygotowanych ok. 5 tysięcy roślin. Będą pelargonie, świerki, jodły, tuje oraz zioła: bazylia, oregano, rozmaryn, tymianek. Wszystko to będzie można dostać za: makulaturę, szkło, tworzywa sztuczne, butelki PET, baterie, puszki aluminiowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Na scenie zobaczymy m. in. Ewelinę Flintę, zespoły Meltrad i CrossRoads.

Impreza rozpocznie się w południe. Zaproszeni są wszyscy, którym bliska jest idea recyklingu. Celem imprezy jest szerzenie zachowań przyjaznych środowisku oraz promowanie wśród warszawiaków recyklingu, jako szansy na rozsądne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi.

Warszawskie Dni Recyklingu organizowane są od 2005 roku. Organizatorem jest Biuro Ochrony Środowiska m. st. Warszawy, a partnerami organizacje odzysku: ElektroEko, Recal, Rekopol, Reba i Plasticseurope.

Organizatorzy zapraszają na Agrykolę od godz. 12 do 22.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.