Facebook Google+ Twitter

Pożegnalne Życzenia Noworoczne Urbi, Orbi, Politykom i Narodowi

W samym końcu roku obudziło się we mnie głębokie uczucie powiedzenia prawdy o sobie i o innych. Wstyd mi się przyznać, że dopiero koniec roku, mroźny i słoneczny, okazał się patronem głębszych uczuć.

Obraz Spring morning in the Han Palace / Fot. Qiu Ying
Wyrażam ból, żal i współczucie Narodowi z powodu bezżenności Naczelnika Państwa, który zanurzony w stanie starokawalerskim nie ma przy sobie nikogo, kto powiedziałby mu prawdę, jaki jest naprawdę.

Mężczyzna, proszę Państwa, żeni się po to, aby poznać prawdę o sobie, gdyż nikt tak szczerze i otwarcie nie ujawnia mu rzeczywistości jak żona, istota powołana przez Boga do życia w celach edukacyjnych, naprawczych i terapeutycznych, a nie tylko prokreacyjnych, jak myślą fałszywi demografowie i politycy zarażeni troską o 500 zł dla statystycznego wzmocnienia społeczeństwa. Kościół, matka nasza, ostatnio nieco osłabła i milcząca w sprawach ważnych dla narodu, nie na darmo uważa małżeństwo za rzecz świętą.

Gdyby nie żona, każdy mężczyzna polityczny, z nielicznymi wyjątkami mężczyzn-ideałów, których należałoby wypychać i wieszać w kościołach jako wota jak to wspaniale opisywał Henryk Sienkiewicz, wzlatuje w górę podobnie do balona, nadęty przekonaniem o swojej mądrości, zdolnościach i idealizmie. Tylko serdeczna w uczuciach kobieta ściąga mężczyznę na ziemię, przywraca równowagę i uświadamia w sposób bezkompromisowy, kim i czym jest.

Tego właśnie brakuje Naczelnikowi Państwa. Otoczony tłumem dworzan, wasali i pochlebców, karmionych przez niego z ręki i trzymanych na pasku, nie ma szansy, aby któryś czy któraś z nich (bez względy na to, jak często całowana jest w rękę) powiedziała mu w przypływie szczerości chrześcijańskiej, co o nim myśli, czy choćby - w naturalnej kobiecej skłonności ku delikatności jak pani prof. Pawłowicz czy pani prof. Kępa - wyraziła nieskrępowaną opinię o postępowaniu pryncypała.

Mam na myśli tylko jedyną słuszną metodę korygowania błędnych zachowań osób bliskich (ale nie tylko): nie mówić o nich samych, lecz o ich czynach. Ilustrując to wziętym z życia przykładem, nie należy mówić „jesteś głupi”, albo „takiego kretyna jak ty jeszcze nie widziałem”, lecz ująć to delikatniej, bezosobowo, „zrobiłeś coś beznadziejnie głupiego”, albo, „nic bardziej kretyńskiego nie mogłeś wymyśleć”. Przedstawione przykłady odnoszą się oczywiście do poważniejszej skali przestępstw przeciw rozumowi i natężeń uczuć w ich odbiorze.

Z chwilą, kiedy człowiek przyswoi sobie terapeutyczną prawdę małżeńską, czuje się od razu lepiej. Może prowadzić ze sobą twórcze konwersacje, ilekroć przejdzie mu chęć porozmawiania z kimś naprawdę inteligentnym, co zdarza się każdemu z nas z wyjątkiem osób o nieuleczalnej słabości umysłu.

W podsumowaniu końcoworocznej zadumy pochylam się nad Naczelnikiem Państwa, aby przedstawić wymowną inwentaryzację krytyk jednej tylko jego inicjatywy. Chodzi o Ustawę Naprawczą o Trybunale Konstytucyjnym i o to, kto wyraził negatywne opinie, krytykę, zastrzeżenia, niechęć lub choćby obawy. Pomijam oczywiście sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy nie dość ze pracują powoli, to są jeszcze narodowi ideologicznie „obcy” i wymagają jak najszybszej wymiany na „naszych”.

Zastrzeżenia i apele zgłosili (w kolejności alfabetycznej):

• Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich;
• Anne Brasseur, szefowa Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy
• Byli sędziowie Trybunału Konstytucyjnego;
• Frans Timmermans Wiceszef Komisji Europejskiej;
• Helsińska Fundacja Praw Człowieka;
• Jan Jarzab, szef europejskiego Bura Wysokiego Komisarza ONZ do spraw człowieka;
• Komitet Obrony Demokracji, który ostatnio powiększył swoje członkostwo do ponad 50.000 osób
• Konfederacja Lewiatan;
• Krajowa Rada Sądownictwa;
• Przedstawiciel Adwokatury
• Przedstawiciel Radców Prawnych
• Przewodnicząca Sądu Najwyższego
• Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”
• Przywódcy opozycji parlamentarnej.

Na zakończenie pragnę powiadomić Państwa, że zdecydowałem się zamknąć ostatecznie moją karierę satyrycznego dziennikarstwa społecznego oraz pisarstwa blogowego. Mam inne, ciekawsze obowiązki przed sobą.

Na drugie, definitywne już zakończenie, składam najszczersze życzenia noworoczne osobom uwznioślonym urzędami oraz nam wszystkim, mieszańcom politycznym uformowanym w dwie kolumny; jednej patrzącej do tyłu i drugiej patrzącej do przodu.

Tak więc, życzę w kolejności hierarchicznej:

- Naczelnikowi Państwa, aby nie minęła go prawda o nim samym objawiona przez czynnik nadludzki, skoro ludzki nie jest w stanie;

- Panu Prezydentowi, aby mniej męczyły go sny o Trybunale Stanu;

- Pani Premier, aby obdarowano ją luksusowymi perfumami otrzeźwienia „Co ja robię!? Co ja robię!?”

Osobom pozostałym, czyli nam wszystkim, życzę, abyśmy w Nowym Roku 2016 nie obudzili się z ręką w nocniku, z którego nie będziemy mogli jej wyjąć i umyć, ponieważ zabroni nam tego Towarzystwo Największej Wzajemnej Adoracji, dla którego własne dobro zwane "dobrem narodu" stoi ponad prawem.

Wszystkiego Najlepszego!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Świetnie się czyta, proszę pozostać !!! Wszystkiego dobrego !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, bo fajnie się czyta dobre pióro. Pozostaje życzyć autorowi powodzenia w realizacji nowych wyzwań i zadań, no i szczęścia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lek nie różni się składem, tylko producentem - koncernem który wypuszcza go na rynek, zarabia na nim, a lekarzy wysyła na seminaria. Ja nie jestem w tej kwestii ekspertem, Pani równiez nie jest, więc stwierdzenia że to mydlenie oczu jest tylko efektem zmanipulowania, bo ani ja ani Pani nie wiemy jak jest naprawdę.
Proszę poczytać kto jest organizatorem KOD i zobaczy Pani, że porównania do pochodu nie są przypadkowe. Sprawdziła Pani czy zwolennicy KOD nie przyjechli autokarami? Pewnie nie. Ja za to na zdjęciach z pochdu widziałem mnóstwo nieprzypadkowych osób często i gęsto pojawiających się w otoczeniu PO i Petru. Począwszy od pana Hadacza. Tak więc argumenty mam, za to Pani nie przytoczyła żadnego.

Szczęśliwego nowego roku :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To co mówi Radziwiłł jest mydleniem oczu . Co innego mówią transplantolodzy ....pacjenci nie przeżyją zmiany leków .
Najbardziej spontaniczne są wózki " moherów " z całego kraju popierające rząd albo Rydzyka .
1 maja to był przymus . Kto nie chciał nie szedł ,ale jak była alternatywa albo idziesz albo wywalają cię z uczelni .
Porównanie KOD -u do pochodów to oznaka braku argumentów .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Twierdząc, że wśród osób które nie głosowały wynik byłby inny zaprzecza Pani nauce :)

Rząd PiS rządzi zgodnie z Konstytucją, nie reguluje ona godzin obrad. Zresztą, to rząd PO (demokratyczny podobno, więc należy się na nim wzorować) nie wykonał kilkdziesięciu wyroków TK i obradował również nocami.

Co do leków cytat z Wprost: "Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek zapewniło w komunikacie, że w nowym wykazie leków refundowanych znajdują się leki immunosupresyjne, za które pacjenci ponoszą opłatę ryczałtową. We wtorek minister Konstanty Radziwiłł podczas konferencji prasowej potwierdził te zapewnienia Jak tłumaczył, w nowym wykazie znajdują się leki generyczne zawierające te same substancje czynne (w takiej samej postaci i ilości), jak te, za pomocą których dotychczas leczono pacjentów."

Nie przypominam sobie Pani krytyki wobec zadłużania budżetu przez PO, jak również w przypadku podnoszenia podatków przez tę samą ekipę. Lepiej opodatkować bank niż ubranka dla dzieci.

KOD jest tak samo spontaniczny jak pochody pierwszomajowe :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niech rządzi PiS Panie Barku . Nikt nie kwestionuje zwycięstwa . 18 % ogółu Polaków uprawnionych to nie wynik oszałamiający . Niech rządzą ale zgodnie z konstytucją . Póki co przejmują stołki w trybie nocnym . Dobra zmiana ? Demagogia i populizm . Leki dla chorych po przeszczepach z 3,20 zł podniesiono do 1400 zł . Dobra zmiana ? Kupuje się wyborców za pieniądze , których nie mają . Za tę dobrą zmianę zapłacą najubożsi w marketach i bankach i ubezpieczeniach . Brawo ! KOD to spontaniczne stowarzyszenie . Nikt nikogo nie dowoził z całej Polski za pieniądze SKOK -ów .

Komentarz został ukrytyrozwiń

KOD nadzieją dla starej ekipy na powrót do koryta :)

Gdzie byli ci wielcy obrońcy demokracji gdy PO mieliło miliony podpisów wzywających do referendum w sprawie sześciolatków? Gdzie byli podczas skoku na środki w OFE? Gdzie byli, gdy miliony obywateli dowiedziało się, że jednak emerytura będzie później niż im to obiecano?

Radzę prześledzić kto jest załozycielem KOD i nie kompromitować się uznając ten ruch za nadzieję dla Polski. W demokratycznym kraju, w demokratycznych wyborach PiS zdobył większość parlamentarną i rządzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tekst godny polecenia . Trudno się nie zgodzić z przemyśleniami Autora . Smutne tylko ,że jesteśmy bezradni jak dzieci wobec naczelnika . Mam nadzieję na rychłą zmianę . KOD nadzieją dla Polski i Polaków . Pomyślności w Nowym Roku :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.