Facebook Google+ Twitter

Pożegnanie "Idioty" we wrocławskim Capitolu

Ostatni weekend września zapowiada się gorąco dla wrocławian. A to za sprawą ostatnich spektakli "Idioty".

zdjęcie ze spektaklu Idiota / Fot. Łukasz Gawroński/ Teatr Muzyczny CapitolSpektakl ten to sceniczna wersja powieści Dostojewskiego o tym samym tytule. Opowiada ona (w wielkim skrócie) historię miłosnego trójkąta Myszkin (Jakub Lasota)- Nastazja (Helena Sujecka)- Rogożyn (Cezary Studniak). Książka wciąga jak mało która.

Reżyserii tego przedstawienia podjął się znany w musicalowym świecie Wojciech Kościelniak. Dobrał świetnych aktorów, którzy wykreowali swoje role z wielką umiejętnością. Na odbywającym się co roku Festiwalu Teatrów Muzycznych w Gdyni Cezary Studniak otrzymał w ubiegłym roku Nagrodę Publiczności.

Ci, którzy wybiorą się na spektakl, będą mieli okazję zdobyć autograf współtwórców sukcesu: Rafała Dziwisza (autora tekstów) i Piotra Dziubka (kompozytora). Obaj panowie dzisiaj będą podpisywali płyty z "Idioty". Na niedzielnym zaś, zielonym (jak zapewne niektórzy liczą), spektaklu, wyświetlane będą angielskie napisy.

Jeśli ktoś ma możliwość wybrać się w rozpoczynający się właśnie weekend do Wrocławia, powinien skorzystać z ostatniej szansy i zobaczyć "Idiotę".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.