Facebook Google+ Twitter

Pożegnanie lata w Dobrzycy

W niedzielę 12 września o godz. 14 na placu przykościelnym w Dobrzycy, zorganizowano po raz drugi festyn rodzinny ''Pożegnanie Lata''. W programie imprezy przewidziano konkursy i loterie fantowe sponsorowane przez sklepikarzy oraz innych darczyńców.

 / Fot. Mieczyslaw ŁapaZainaugurowana przed rokiem impreza integracyjna zaczyna cieszyć się rosnącym zainteresowaniem naszych parafian oraz przybyłych gości, nie tylko z ościennych gmin. Inicjatywa ks. proboszcza Romana Kłobusa oraz grupy ludzi ze Stowarzyszenia Św. Tekli staje się niezwykle pożytecznym sposobem na spędzanie wolnego czasu, czy nawet spoiwem przyciągającym tych zagubionych parafian, z różnych przyczyn oddalających się od wspólnoty parafialnej.

Na uczestników festynu czekało sporo atrakcji i niespodzianek. Między innymi występy artystyczne, gry i zabawy dla dzieci, przejażdżki po okolicy wozem strażackim oraz strzelanie piłką na bramkę bronioną przez ks. proboszcza. Oczywiście nie zabrakło smakołyków, napojów czy bigosu i kiełbasek.

Szczególnym zainteresowaniem, zarówno młodszych jak i starszych uczestników festynu, cieszyła się loteria fantowa, której kupony można było nabywać już na kilka dni wcześniej w pobliskich sklepach. Także spore oblężenie przeżywało stoisko medyczne, gdzie chętni mogli dokonać pomiaru ciśnienia i poziomu cukru we krwi.

Należy mieć nadzieje, że coroczne pożegnania lata wpiszą się na trwale w lokalną tradycję, również swoim bogactwem programowym..., ale i codziennym świadczeniem miłosierdzia na rzecz ubożejących parafian.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziękuje za zwrócenie mi uwagi...tym niemniej piszę w publikacji cyt.''Między innymi występy artystyczne,gry i zabawy dla dzieci, przejażdżki wozem strażackim itd.''

Komentarz został ukrytyrozwiń
motocyklista
  • motocyklista
  • 14.09.2010 17:09

Panie Mieczysławie, o motocyklistach zapomnieliśmy ? Nie było ich widać ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.