Facebook Google+ Twitter

"Pożegnanie lata" w pilskiej Szkole Policji

Za oknem widać jesień. Aby jednak zatrzymać, jasne promyki odchodzącej najcieplejszej z pór roku, w szkolnej Galerii Sztuki Akwarium, w Szkole Policji w Pile, otwarto nową wystawę, zatytułowaną „Pożegnanie lata”.

Bogusława Różańska (z kwiatami) oraz rodziną. / Fot. Anna FonsPodczas uroczystego wernisażu, w którym udział wzięli zaproszeni goście, kadra oraz Komendanci Szkoły, swoje prace zaprezentowała znana w Pile nauczycielka i malarka Bogusława Różańska. Autorka pokazała olejne i pastelowe pejzaże, tylko Jej znanych miejsc w barwach, wiosny, lata, jesieni i zimy oraz kilka abstrakcji. Jej dzieła spotkały się z zainteresowaniem i bardzo dobrym przyjęciem wszystkich przybyłych gości.

Bogusława Różańska jest nauczycielką plastyki w Zespole Szkół nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pile i wiceprezesem Stowarzyszenia Nauczycieli Twórczych JELO. Ponieważ malowaniem interesowała się „od zawsze”, ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych (PLSP) w Koszalinie o kierunku formy użytkowe. Kontynuując edukację, w 1992 r. uzyskała dyplom na Wydziale Wychowania Plastycznego w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu.

Pracowała jako instruktor plastyk w nieistniejącej już Wyższej Oficerskiej Szkole Samochodowej w Pile, gdzie prowadziła zajęcia plastyczne z przyszłymi oficerami oraz dziećmi kadry. Oprócz tego projektowała i wykonywała scenografie do występów amatorskiego teatru KRĄG, a prace te uzyskiwały nagrody i wyróżnienia.

Prace malarskie Bogusławy Różańskiej. / Fot. Anna FonsDziś Różańska w dalszym ciągu dzieli swoją pracę dydaktyczną i wychowawczą w szkole z pasją dekoratorską, plastyczną i projektową. Również w ramach współpracy między szkołami zaprojektowała i pomogła wykonać scenografię dla Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile, podczas występów galowych pt. „A słowiki spać nie dają..." oraz opery „Brundibar”.

Od 1995 roku Bogusława Różańska, uczestniczy w plenerach i wystawach, organizowanych jako warsztaty twórcze dla nauczycieli w byłym województwie pilskim. Swoje prace prezentowała m.in. w pilskim Biurze Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych oraz podczas wystawy zbiorowej prac absolwentów PLSP w Koszalinie pt. „Spotkanie po latach”. Od 2006 r. bierze udział w corocznych wystawach grupy JELO w Galerii Labirynt w Pile. Jej prace znajdują się w zbiorach kolekcjonerskich w Polsce i zagranicą.

Sama tak mówi o swojej twórczości: "W malarstwie urzekają mnie zestawienia barwne, często oparte na
kontrastach oraz przestrzeń, głębia obrazu. W swojej twórczości i w odtwarzaniu rzeczywistości pokazuję swoją naturę to, co kryje się we mnie."

Do obejrzenia wystawy organizator zaprasza osoby indywidualne oraz grupy. Przed wizytą należy zadzwonić pod
nr telefonu: (067) 352 21 66.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.