Facebook Google+ Twitter

Pożegnanie lata z... jabłkiem

Oryginalna impreza - III Ogólnopolski Festiwal Jabłka odbędzie sie w niedzielę, 14 września, na terenie XVI - wiecznego zamku w Baranowie Sandomierskim. Pożegnanie lata ma charakter pikniku rodzinnego z wieloma atrakcjami dla każdego.

Baner zapraszający do Baranowa Sandomierskiego / Fot. www.baranow.com.plW tym roku organizatorzy zapraszają już na godzinę 9, kiedy to rozpocznie się Konkurs Kulinarny o Złote Jabłko. Rywalizacji ekip kucharskich przyświeca hasło: "Zastosowanie jabłka w polskiej kuchni". Laureatów poznamy o godz. 16. Następnie właściciele gospodarstw agroturystycznych przedstawią swoje oferty i podyskutują o nowych możliwościach tej dziedziny turystyki. Na scenie zaprezentują się miejscowe zespoły ludowe: "Skopanie" (zespół pieśni i tańca) i "Lasowiaczki" (zespół obrzędowy).

O godzinie 14 rozpocznie się próba ustanowienia rekordu Guinessa w przygotowaniu salapuchy ryżowej, której receptura i sposób przyrządzania utrzymywane są w tajemnicy. Będzie to kolejna próba bicia niezwykłego rekordu. W zeszłym roku udało sie przygotować 1140 kg tego podkarpackiego dania regionalnego. Oczywiście, będzie możliwość skosztowania owej tajemniczej salapuchy. Zbierane podczas degustacji pieniądze przeznaczone zostaną jak zwykle na cel charytatywny. Atrakcyjnie zapowiadają się też pokazy modeli samolotów.

Popołudniowa część tegorocznego pożegnania lata to przede wszystkim występy artystyczne. O 17 na scenie przy zamku w Baranowie Sandomierskim pojawią się "Los Sobowtooros", czyli osoby łudząco podobne do Al Bano i Rominy Power, Heleny Vondrackovej, Demisa Roussosa, Shakiry, Shakina Stevensa czy Dody.

Wieczorem (godz. 19) wystąpi Ivan Komarenko, już nie z "Delfinem", ale z gorącymi tancerkami i na pewno rozgrzeje publiczność w kompleksie zamkowo-parkowym. Na zakończenie "jabłkowego" festiwalu zagra zespół "PRESS".

Szczegóły na stronie: http://www.baranow.com.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.