Facebook Google+ Twitter

Pożegnanie Otto von Habsburga. Korespondencja z Wiednia. Zdjęcia

16 lipca oddano królewski hołd wielkiemu Europejczykowi. Kondukt żałobny odprowadził trumnę ostatniego następcy tronu cesarstwa Austrii i Węgier do kaplicy w podziemiach Kościoła Kapucynów. Fotorelacja specjalnie dla Wiadomości24.pl

1 z 13 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Kondukt otwierała Kompania Honorowa armii austriackiej. Fot. Cecylia Markiewicz
Kondukt otwierała Kompania Honorowa armii austriackiej. Fot. Cecylia Markiewicz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Podano do wiadomosci, ze kilka dni temu umarl w Maksyku Feliks Habsburg , mlodszy brat zmarlego kilka tygodni temu Otta Habsburga ,z ktorego pogrzebu przedstawilam fotorelacje.
Otto i Feliks byli synami ostatniego cesarza Austro-Wegier Karola i jego malzonki cesarzowej Zyty. Para cesarska miala osmioro dzieci ( 5 synow i 3 corki ). Cesarz Karol panowal krotko (1916-1918 )i umarl mlodo na Maderze , gdzie cala rodzina znalazla sie na wygnaniu. Cesarzowa Zyta dozyla sedziwego wieku 97 lat. Z jej dzieci nie zyje juz nikt , Feliks byl ostatnim z rodzenstwa .Nastepne pokolenia sa liczne , rodzina ogromna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

MT. ze Szczecina napisala " Wspaniale zdjecia, wspanialy reportaz , niezwykla gala strojow, mundurow i sztandarow cesarskich. Na codzien nie do zobaczenia. Dzieki za te relacje. Napewno trudno bylo robic zdjecia w takim tlumie, tym bardziej podziwiam to,co zrobilas.

Komentarz został ukrytyrozwiń

zdjęcia mają doskonałe ujęcia, złapane kadry i wykorzystane światło popołudniowego słońca. Niestety galeria od początku została nieco po macoszomu potraktowana. A wydarzenie transmitowały telewizje całego świata. Często nie rozumiem polityki dyżurnego, faworyzującego galerie bez treści aczklolwiek technicznie doskonałe, a spychającego w tył galerie nie tylko dobre technicznie ale treściowo bogate i ważne ze względu na dokumentowane wydarzenie .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękna relacja fotograficzna z uroczystości, która była równocześnie symbolicznym zamknięciem epoki Cesarstwa Austro-Węgierskiego. Świetna jakość zdjęć, jak zwykle u Cecylii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z prywatnej poczty :" Brawo,bardzo dobrze uchwycony nastroj pozegnania,zachodzace slonce, dlugie cienie,zamyslone twarze. Kiedys my wszyscy podazymy do krainy cieni... AB.Kanada.

Komentarz został ukrytyrozwiń

6521- tylko że mnie brakowało w tej konkretnej relacji, tu w tej galerii brakuje do kompletu zdjęć tylko trumny. Teraz już wiem, że wykonanie zdjęcia trumny było fizyczną i praktyczną niemożliwością z pozycji zwykłego oglądacza. Trumna jechała na wóżku bardzo nisko nad ziemią i otoczona była gwardzistami ze wszystkich stron. Prawdopodobnie ze względów bezpieczeństwa ochrony.
-@ Pani Jadwidze podziękowania....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kilka slow o miejscu pochowku. To " Kaisergruft ", zwany tez popularnie " Ka-
pucinergruft "gdyz znajduje sie w obrebie kosciola kapucynow . Ufundowany dla dwoch osob ,cesarza Macieja ( Matthias )i jego zony Anny w roku 1618, byl szereg razy powiekszany i miesci obecnie trumny i grobowce 150 czlonkow dynastii Habsburgow i prawdopodobnie nie bedzie powiekszany , wolnych miejsc juz nie ma.Jest atrakcja turystyczna , odwiedzany przez 200 000 osob rocznie , warty jest zobaczenia. Najokazalszy jest sarkofag cesarzowej Marii Teresy.Obok cesarza Franciszka Jozefa spoczywa jego zamordowana zona Elzbieta "Sissy" i syn arcyksiaze Rudolf ktory zginal smiercia samobojcza , same tragedie. Otto i jego zona Regina spoczeli obok matki Otta cesarzowej Zyty pochowanej tu 22 lata temu. Ojciec Otta cesarz Karol pochowany jest na Maderze ,gdzie umarl na wygnaniu .Papiez JPII oglosil go blogoslawionym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moje zdjecia sa robione " z ulicy "i nie wszystko moglam uchwycic.Prosze mi wierzyc ze nie jest latwo fotografowac w tlumie .

Komentarz został ukrytyrozwiń
6521
  • 6521
  • 19.07.2011 11:26

Pani Barbaro, nikt nie deprecjonuje fotorelacji.
Brakowało Pani fotografii z trumną i link otrzymała, więc o co chodzi?
Osobiście jestem wdzięczny za ten link.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, tak Pani Jadwigo, ale.. TE zdjęcia są wyłącznie i specjalnie dla W24...i to bez akredytacji...
czyż to nie zmienia postać ich wartości wobec tych googlowych....robionych na specjalnych stanowiskach tzw. ambonach dla prasy...? tak pytam, bo akurat nie mam przebłysku...;)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.