Facebook Google+ Twitter

Pożegnanie PKP w Słupsku

"Z głębokim żalem żegnamy Nasze Ukochane Pociągi PKP" - ten nietypowy nekrolog pojawił się wczoraj w Słupsku w ramach protestu przeciwko likwidacji połączeń kolejowych PKP Intercity.

Nekrolog. / Fot. CIO w SłupskuProtest przygotowało Centrum Inicjatyw Obywatelskich ze Słupska. Celem marszu było zwrócenie uwagi mieszkańców, turystów, oraz władz na to, co planuje PKP Intercity. Od 1 września PKP Intercity chce zlikwidować większość połączeń kolejowych między Słupskiem, a największymi miastami w kraju np. Katowicami, Wrocławiem, czy Poznaniem.

"Kondukt żałobny" wyruszył z placu Zwycięstwa o godzinie 11.30 i poszedł w rytm marsza żałobnego w kierunku dworca PKP. O godzinie 12.06 odjechał żegnany pociąg - smutek pozostał.

Przemówienie przed słupskim Ratuszem. / Fot. Szymon ŁyndoKondukt żałobny, wraz z symbolicznym wieńcem wyruszył w kierunku dworca PKP / Fot. Szymon ŁyndoNie groźna była nawet ulewa... / Fot. Szymon Łyndo


W kierunku dworca kondukt poruszał się głównymi ulicami min. ul. Wojska Polskiego. / Fot. Szymon ŁyndoNa dworcu pociąg był przygotowany do odjazdu. / Fot. Szymon ŁyndoWieniec pogrzebowy. / Fot. Szymon Łyndo


I odjazd... Na pożegnanie ludzie zapalili znicze i pomachali rękami. / Fot. Szymon ŁyndoI odjechał... Smutek pozostał :( / Fot. Szymon Łyndo
Czytaj także Słupsk pożegnał ostatni pociąg do Katowic

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Jeśli zarząd PKP IC stosuje logikę "nie jeździcie- likwidujemy", to ciekawe dlaczego co roku wakacyjny expres z Krakowa do Kołobrzegu jest przepełniony? Dlaczego nie stosują logiki "jeździcie, doczepiamy wagony"?..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zarząd PKP Intercity tłumaczy swoją decyzję takimi słowami: "nie jeździcie, dlatego likwidujemy". Tylko rzeczywistość jest znacznie inna. W sezonie letnim- chętnie korzystają z PKP młodzi turyści, natomiast poza sezonem np. studenci.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.08.2009 11:19

Połączenia z Lublina też likwidują m.in do Warszawy czy Wrocławia. Brawo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam nadzieję, że ktoś mądry wykupi PKP Intercity i wywali na bruk cały zarząd. A później niech się w piekle smażą. Ta spółka już od kilku lat działa na szkodę całego kraju. Trzymam kciuki za rozwój tanich linii lotniczych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.