Facebook Google+ Twitter

Pożegnanie PKP w Słupsku

"Z głębokim żalem żegnamy Nasze Ukochane Pociągi PKP" - ten nietypowy nekrolog pojawił się wczoraj w Słupsku w ramach protestu przeciwko likwidacji połączeń kolejowych PKP Intercity.

Nekrolog. / Fot. CIO w SłupskuProtest przygotowało Centrum Inicjatyw Obywatelskich ze Słupska. Celem marszu było zwrócenie uwagi mieszkańców, turystów, oraz władz na to, co planuje PKP Intercity. Od 1 września PKP Intercity chce zlikwidować większość połączeń kolejowych między Słupskiem, a największymi miastami w kraju np. Katowicami, Wrocławiem, czy Poznaniem.

"Kondukt żałobny" wyruszył z placu Zwycięstwa o godzinie 11.30 i poszedł w rytm marsza żałobnego w kierunku dworca PKP. O godzinie 12.06 odjechał żegnany pociąg - smutek pozostał.

Przemówienie przed słupskim Ratuszem. / Fot. Szymon ŁyndoKondukt żałobny, wraz z symbolicznym wieńcem wyruszył w kierunku dworca PKP / Fot. Szymon ŁyndoNie groźna była nawet ulewa... / Fot. Szymon Łyndo


W kierunku dworca kondukt poruszał się głównymi ulicami min. ul. Wojska Polskiego. / Fot. Szymon ŁyndoNa dworcu pociąg był przygotowany do odjazdu. / Fot. Szymon ŁyndoWieniec pogrzebowy. / Fot. Szymon Łyndo


I odjazd... Na pożegnanie ludzie zapalili znicze i pomachali rękami. / Fot. Szymon ŁyndoI odjechał... Smutek pozostał :( / Fot. Szymon Łyndo
Czytaj także Słupsk pożegnał ostatni pociąg do Katowic

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Jeśli zarząd PKP IC stosuje logikę "nie jeździcie- likwidujemy", to ciekawe dlaczego co roku wakacyjny expres z Krakowa do Kołobrzegu jest przepełniony? Dlaczego nie stosują logiki "jeździcie, doczepiamy wagony"?..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zarząd PKP Intercity tłumaczy swoją decyzję takimi słowami: "nie jeździcie, dlatego likwidujemy". Tylko rzeczywistość jest znacznie inna. W sezonie letnim- chętnie korzystają z PKP młodzi turyści, natomiast poza sezonem np. studenci.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.08.2009 11:19

Połączenia z Lublina też likwidują m.in do Warszawy czy Wrocławia. Brawo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam nadzieję, że ktoś mądry wykupi PKP Intercity i wywali na bruk cały zarząd. A później niech się w piekle smażą. Ta spółka już od kilku lat działa na szkodę całego kraju. Trzymam kciuki za rozwój tanich linii lotniczych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.