Facebook Google+ Twitter

Pożegnanie prezydenta RP Ryszarda Kaczorowskiego. Tłumów nie było

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-04-15 15:32

Dzisiaj do Warszawy przyleciał samolot z trumną ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego. Po oficjalnych uroczystościach na lotnisku Okęcie, kondukt żałobny ruszył ulicami stolicy. Poniżej kilka zdjęć z centrum stolicy. Tłumów nie było.

Warszawa. Pożegnanie ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego. / Fot. Ewa KrzysiakSamolot z trumną z ciałem ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego wylądował dzisiaj w południe na wojskowym lotnisku w Warszawie.

Wróć do materiału: 10 kwietnia 2010 roku. Reakcje i relacje dziennikarzy obywatelskichPo ceremonii powitania, w której udział wzięli: najbliższa rodzina, przedstawiciele władz Warszawa. Pożegnanie ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego. / Fot. Ewa Krzysiakpaństwowych z marszałkiem Sejmu Bronisławem Komorowskim i premierem Donaldem Tuskiem, żołnierze i harcerze, kondukt żałobny ruszył ulicami Warszawy do Belwederu. W samym centrum nie było tłumów żegnających prezydenta. Gdzieniegdzie stało po kilka osób.

W piątek, 16 kwietnia, trumna zostanie przeniesiona do bazyliki św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu. Tam zostanie odprawiona msza żałobna za prezydenta Kaczorowskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Więcej na http://www.doorg.info/2010/04/19/ryszard-kaczorowski-ostatnie-pozegnanie/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, to było smutne. Patrząc na te tłumy kilka dni wcześniej a teraz, podczas przejazdu konduktu żalobnego :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trochę szkoda, że tak niewielu Polaków oddało hołd Prezydentowi Kaczorowskiemu. /5/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedyś na imprezie dla dzieci spotkałam Marię Kaczyńską.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prezydent Ryszard Kaczorowski był chyba jedyną osobą spośród ofiar katastrofy, którą widziałam na żywo. Co ciekawe, nie w Zielonej Górze - http://www.mmzielonagora.pl/zdjecie/prezydent-kaczorowski-w-zielonej-gorze-102640.html - a w Suwałkach, przed I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej. Nie wiem, z jakiej okazji przybył wtedy do Suwałk, ale znalazłam informację, że tego dnia odbywało się seminarium dla nauczycieli poświęcone największej powojennej zbrodni, dokonanej na Polakach po zakończeniu II wojny światowej, tzw. Obławie Augustowskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.