Facebook Google+ Twitter

Pożegnanie Sławomira Mrożka z telewizyjną "Dwójką"

Telewizyjna "Dwójka" będzie transmitowała pogrzeb Sławomira Mrożka, który odbędzie się w Krakowie 17 września.

Zdjęcie wykonane w 2012 roku w Klinice Rehabilitacji Nowy Dwór / Fot. Paweł CharaUroczystości pogrzebowe wybitnego polskiego pisarza zaplanowane są na najbliższy wtorek w krakowskim kościele św. Piotra i Pawła. Autor "Tanga" zostanie pochowany w podziemiach świątyni, w Panteonie Narodowym. TVP2 rozpocznie transmisję o godzinie 12.30. relacjonowana będzie przejazd konduktu oraz msza żałobna odprawiana przez metropolitę krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza.

Sławomir Mrożek urodził się 29 czerwca 1930 roku w Borzęcinie. Jednak z Krakowem związany był przez wiele lat: ukończył tamtejsze gimnazjum im Nowodworskiego, tam też studiował architekturę, filozofię orientalną i sztukę. Pisał do „Dziennika Polskiego", tworzył też dla Krakowskiego Teatru Satyryków, kabaretu „Szpak" i „Piwnicy pod Baranami". W 1990 r. otrzymał Honorowe Obywatelstwo Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa.

W 1963 roku wyemigrował z Polski do Włoch. Mieszkał także we Francji i Meksyku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czy nie zgrabniej byłoby napisać "Pożegnanie Sławomira Mrożka w telewizyjnej "Dwójce" ? Obecny tytuł sugeruje, jakoby Mrożek żegnał się z "Dwójką" .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.