Facebook Google+ Twitter

Pożegnanie starej i powitanie nowej Wisły Kraków

Podczas meczu ostatniej kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Wisłą Kraków a Zagłębiem Lubin wszyscy sympatycy zespołu z Reymonta oraz osoby zainteresowane rodzimym futbolem mogą zostać świadkami pożegnania starej i narodzin nowej Wisły.

 / Fot. Piotr Drabik/CC 2.0Ostatni mecz sezonu będzie miał dla krakowian symboliczne znaczenie, ponieważ po zakończeniu obecnych rozgrywek w klubie dojdzie do nie lada rewolucji. Biała Gwiazda nie zdecydowała się przedłużyć wygasających kontraktów z Danielem Sikorskim, Kew Jaliensem, Sergiejem Pareiko, Ivicą Ilievem oraz Kamilem Kosowskim, który zapowiedział zakończenie kariery. Większość tych piłkarzy w trakcie trwania sezonu była podstawowymi zawodnikami drużyny ze stadionu im. Henryka Reymana. Klub zapowiedział także, że z zespołem pożegna się również obecny szkoleniowiec wiślaków Tomasz Kulawik, którego w nowym sezonie zastąpi były selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda. Będzie to już trzecie podejście tego szkoleniowca w prowadzeniu zespołu z Reymonta 22. Doświadczony trener zapowiedział, że zamierza odbudować siłę i markę Wisły Kraków na miarę oczekiwań właściciela klubu Bogusława Cupiała. Smuda zamierza zbudować nowy zespół zmierzający do sukcesów oparty na młodych zawodnikach. Słowa te wydają się mieć potwierdzenie w faktach, ponieważ Uryga, Czekaj, Chrapek oraz Bieszczad są bliscy podpisania nowych kontraktów. Politykę zespołu, który chce stawiać na młodzież prowadził już trener Kulawik, który stopniowo wprowadzał do zespołu Miśkiewicza, Stolarskiego, Urygę, Bruda, Chrapka i Szewczyka. Oprócz wspomnianych zawodników z klubem prawdopodobnie na dłużej zwiąże się również Emmanuel Sarki.

Jednym z warunków ponownego przejęcia przez „Franza” Białej Gwiazdy miała być obietnica wzmocnienia kadry złożona przez właściciela klubu. Te słowa również wydają się mieć potwierdzenie w rzeczywistości, ponieważ w dniu wczorajszym manager słowackiego napastnika Roberta Demjana potwierdził oficjalną ofertę złożoną Podbeskidziu Bielsko-Biała na zakup zawodnika. Obecny lider klasyfikacji strzelców Ekstraklasy z pewnością wniesie do zespołu rywalizację, a także może się okazać lekarstwem na słabą skuteczność i małą liczbę bramek zdobywanych przez Wiślaków.

Obecny sezon nie dobiegł jeszcze końca, a pod Wawelem już teraz czuć przedsmak rewolucji jaka może mieć miejsce po zakończeniu rozgrywek. Z pewnością w ciągu najbliższych kilku tygodni wszystkich kibiców czeka niemała dawka spekulacji prasowych o kolejnych wzmocnieniach i ruchach kadrowych Wisły Kraków.

Tymczasem już za kilka godzin krakowianie podejmą gości z Lubina w ramach 30. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Pomimo tego, że obydwa zespoły nie mają już szans na puchary i nie grozi im spadek pojedynek zapowiada się naprawdę emocjonująco. Ustępujący trener Tomasz Kulawik wraz z zawodnikami, z którymi nie przedłużono kontraktów z całą pewnością będą chcieli godnie pożegnać się ze wspaniałymi kibicami, którzy wspierali ich mimo fatalnej postawy zespołu w obecnym sezonie. Miedziowi, również będą chcieli pokazać swój potencjał i zamknąć usta krytykom, którzy uważają, że mimo świetnej kadry oraz ogromnym jak na polskie warunki budżecie grają poniżej wszelkich oczekiwań.

Ostatnia kolejka oraz najbliższe tygodnie zapowiadają się więc naprawdę bardzo emocjonująco.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.