Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3277 miejsce

Pożegnanie z "Kawiarenką" w Katowicach

Współautorzy: Barbara Podgórska

Po ośmiu latach istnienia zakończyła żywot "Kawiarenka Literacka" w Szkole Policji w Katowicach.

Zdjęcie na pożegnanie / Fot. Kamila UlasByła miejscem spotkań policjantów i pracowników policji, słuchaczy i kadry szkoły, którzy albo sami próbowali swoich sił w poezji, albo lubili jej posłuchać.

Zrodziła się w 2003 roku z inicjatywy obecnego podinspektora, wtedy komisarza, Jacka Kosmatego, rzecznika prasowego. Od tego czasu, z jego głównie inspiracji, odbyło się ponad dwadzieścia spotkań tematycznych. Średnio raz w kwartale swe utwory prezentowali liczni policyjni "wyrobnicy słowa". Niezmiennie nastrojową oprawę muzyczną zapewniał zespół „The Caps” choć zawsze w innym składzie osobowym. Na pożegnalnym spotkaniu zagrali i zaśpiewali dla publiczności: Paulina Górnik, Jakub Kowal, Zbigniew Małodobry i Dariusz Król.

Jacek Kosmaty / Fot. Barbara PodgórskaJacek Kosmaty odczytał kilkanaście własnych wierszy, egzystencjalnych, refleksyjnych i nostalgicznych. Może nawet zbyt smutnych, jak na klimat rozstania, szczególnie dla nas, którzy nie opuściliśmy ani jednej kawiarenki. No, cóż, coś się kończy, coś się zaczyna. Może znów się zacznie...

Zespół The Caps / Fot. Barbara PodgórskaNie wiemy czy ktoś, i kto, poprowadzi „Kawiarenkę” w innym formacie, w innej konwencji. Może jeszcze Jacek się rozmyśli… Bo przecież w jednym z utworów zapewniał "Nie całkiem przecież odchodzę, kochani…".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

benk
  • benk
  • 21.02.2011 22:05

Człowiek odchodzi, ale Słowo pozostaje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co dobre, czasem zbyt szybko się kończy. Dobrze zabrzmiało... "Nie całkiem przecież odchodzę, kochani…".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.