Facebook Google+ Twitter

Poziom przestępczości w Wielkiej Brytanii nie wzrasta

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-16 10:53

Fala emigracji z nowych krajów Unii nie spowodowała w Wielkiej Brytanii znacznego wzrostu przestępczości. Dane z raportu brytyjskiej policji zamieszcza dziennik "The Guardian".

Niektóre odziały policji na Wyspach domagały się zwiększenia nakładów, z powodu wzrostu przestępczości wśród emigrantów zarobkowych. Według szacunkowych danych, od czasu otwarcia rynku pracy w Wielkiej Brytanii dla nowych krajów Unii, na Wyspy przyjechało milion osób.

Raport pokazuje, że mimo alarmujących nagłówków o przestępczości wśród Polaków i innych obywateli Europy Środkowej i Wschodniej, liczba przestępstw dokonywanych przez emigrantów jest na takim samym poziomie jak całego społeczeństwa.

Funkcjonariusze podkreślają, że w porównaniu z liczbą przybyszy, można wręcz mówić o tym, iż stopa przestępczości jest niska. Według najnowszych danych w Anglii i Walii liczba przestępstw spadła wręcz o 9 procent.

Autorzy raportu podkreślają, że przyjazd tak dużej grupy emigrantów może doprowadzić do pewnych napięć, jednak Wielka Brytania zdecydowanie zyskała na otwarciu rynku pracy.

Jednak nie wszystkie informacje z raportu są tak optymistyczne: policja zaznacza, że Polacy szczególnie często prowadzą pod wpływem alkoholu. Twórcy raportu wzywają także organizacje emigrantów do większej współpracy z lokalnymi samorządami i szkołami w celu lepszej integracji.
Rezultaty raportu zostaną jutro oficjalnie przedstawione brytyjskiej Sekretarz Stanu podczas spotkania z komendantami policji.

guardian.co.uk/iar/kw/jędras

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.