Facebook Google+ Twitter

Poznaj historię wynalazku, który poprawił nastrój płci pięknej

Histerię, chorobę zaburzeń osobowości, w XIX wieku przypisywano wyłącznie kobietom. Medycy leczyli ją poprzez zabieg stymulujący układ nerwowy i rozładowujący męczące je napięcie…

materiały dystrybutora / Fot. HAGI film"Histeria – romantyczna historia wibratora" Tanyi Wexler okazała się asem w rękawie tegorocznego festiwalu w Toronto.

Film, którego akcja osadzona jest w epoce wiktoriańskiej, z czołówką angielskich aktorów w obsadzie (Jonathan Pryce, Hugh Dancy, Rupert Everett) i świetną rolą Maggie Gyllenhaal, opowiada historię młodego lekarza-idealisty, Mortimera Granville’a (Dancy), który usunięty ze szpitala za zbyt postępowe poglądy na higienę, znajduje posadę u wybitnego londyńskiego specjalisty chorób kobiecych (Pryce).

Jego zadaniem jest leczyć kobiety z tytułowej histerii, stosując masaż relaksujący, doprowadzający je do „parkosyzmów skurczy”, który w efekcie przynosi im odprężenie (dziś nazwalibyśmy to orgazmem). Zakochuje się w córce swego szefa (Maggie Gyllenhaal), wyzwolonej sufrażystce i idealistce.

Po pewnym czasie, gdy młody lekarz na skutek wyczerpujących zabiegów doświadcza kontuzji dłoni, przy pomocy swego przyjaciela, naukowca (Everett) konstruuje urządzenie zasilane elektrycznością, masujące najdelikatniejsze obszary kobiecego ciała (prototyp dzisiejszego wibratora). Konsekwencje tego wynalazku nie każą na siebie długo czekać.

"To film o żeńskiej seksualności, opowiedzianej w sposób bezpretensjonalny i bezpruderyjny" – powiedziała w trakcie festiwalu w Toronto Maggie Gyllenhaal.
Histeria – romantyczna historia wibratora to inteligentna komedia w duchu Oskara Wilde’a czy George’a Bernarda Shaw, a zarazem interesujący głos kobiet (to wyłącznie kobiecy zespół wyreżyserował i wyprodukował film) w sprawie równouprawnienia, emancypacji i parytetów.Polska premiera filmu planowana jest na styczeń 2012 roku.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.