Facebook Google+ Twitter

Poznaj kulturę arabską

II Dni Arabskie - cykl imprez promujących kulturę i tradycję Bliskiego Wschodu rozpocznie się w czwartek, 30 listopada w Gdańsku. W trzydniowym programie zaplanowano panele dyskusyjne, warsztaty tańca, pokazy filmowe i imprezy muzyczne.

Plakat II edycji Dni Arabskich, fot. www.dniarabskie.plDni Arabskie są organizowane od 2005 r. roku przez stowarzyszenie Arabia.pl i lokalne uczelnie przy wsparciu studentów i wolontariuszy w kilku miastach Polski. Zeszłoroczna gdańska edycja zorganizowana we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim zaskoczyła frekwencją i rozmachem medialnej oprawy. W tym roku organizatorzy planują powtórzyć trójmiejski sukces. Od czwartku (30 listopada) do soboty (2 grudnia) w Gdańsku odbędzie się szereg wydarzeń kulturalnych, którym będzie przyświecał jeden cel - promocja kultury Bliskiego Wschodu.

- Chcemy pokazać pełne oblicze kultury arabskiej, skonfrontować wizję naukową z codziennie powielanymi stereotypami, znaleźć odpowiedzi na nurtujące uczestników pytania i oswoić młodych ludzi z odmiennością, która w globalnym świecie staje się codziennością. Postawiliśmy sobie za cel prezentację świata arabskiego na dwa sposoby: poprzez dyskusję panelową z udziałem naukowców, jak również poprzez zabawę, a więc imprezę klubową z tańcem brzucha, malowaniem henną oraz oczywiście z współczesną, nowoczesną muzyką arabską - deklarują na stronie internetowej pomysłodawcy całego przedsięwzięcia.

Na czwartek na Wydziale Prawa i Administracji UG (godz. 13) zaplanowana została konferencja naukowa z udziałem antropologów i kulturoznawców. Poruszane tematy mają głównie dotyczyć kwestii stereotypów kulturowych i problemów z nawiązywaniem dialogu międzykulturowego. Wieczorem organizatorzy zapraszają na imprezę andrzejkową w stylu arabskim do klubu Parlament (godz. 20). Na piątek przewidziano warsztaty tańca arabskiego pod okiem tancerzy z sopockiej szkoły El Duende (godz. 10) i pokaz filmów w kinie Neptun (godz. 14). W programie: "Pan Ibrahim i kwiaty Koranu", "Omar Gatlato" i "Życie jest muzyką". Po filmach dyskusja na temat kobiety w świecie islamskim z udziałem arabskich gości. Trzydniową imprezę zakończy sobotni koncert polskiego projektu ethnoyassowego Alamut w klubie Żak (godz. 19). Gdański występ to debiut grupy w kolaboracji ze słynnym klarnecistą Mazzollem.

Szczegółowe informacje dotyczące czasu i miejsc poszczególnych wydarzeń, a także sposobu obowiązkowej rezerwacji biletów i wejściówek znajdują się na stronie internetowej www.dniarabskie.pl .

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

no właśnie! uwielbiam krytyków bez własnego zdania;/ na w24 jest to neistety dośc powszechne

Komentarz został ukrytyrozwiń

moze komenatrz do tego minusa??.... wrrrr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.