Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5547 miejsce

Poznaj najmniej dochodowy film w historii!

30 dolarów - tyle zarobił pewien amerykański film, którego budżet wynosił 2 mln dolarów. Chcecie wiedzieć do jakiej produkcji należy ten rekord? Przeczytajcie artykuł!

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/33/Clapperboard%2C_O2_film%2C_September_2008.jpg/800px-Clapperboard%2C_O2_film%2C_September_2008.jpg / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/33/Clapperboard%2C_O2_film%2C_September_2008.jpg/800px-Clapperboard%2C_O2_film%2C_September_2008Chodzi o film Zyzzyx Road. Thriller produkcji amerykańskiej nakręcony w 18 dni w 2005 r. Opowiada o księgowym (Leo Grillo), który wraz ze swą kochanką (Katherine Heigl) udaje się na pustynię by pozbyć się zwłok zaborczego względem dziewczyny chłopaka (Tom Sizemore). Jednak żeby nie poszło im zbyt łatwo, po dotarciu do celu okazuje się, że nieboszczyk żyje i będzie się próbował zemścić na swoich niedoszłych oprawcach. Niby normalny dreszczowiec, więc w takim razie co w nim niezwykłego?

Ta amerykańska produkcja jest najmniej dochodowym filmem w historii kina. Zarobiła 30 dolarów. Wg przeciętnych stawek biletów w USA oznacza to, że film obejrzało... 6 widzów! Właściwie to był on odtwarzany tylko w jednym kinie ponieważ został dystrybuowany tylko w jednej kopi. Warto dodać, że film kosztował 2 mln dolarów amerykańskich. Był grany przez 6 dni od premiery (od 25 lutego do 2 marca 2006 r.) w Highland Park Village Theater w Dallas (Texas). Teatr został wynajęty
przez producentów produkcji za 1000 dolarów.

Jednak i ta historia ma swój happy end. W USA niestety film nie zarobił zbyt wiele, ale twórcy filmu dystrybuowali go do dwudziestu dwóch krajów co przyniosło o wiele większe zyski - 368 tys. dolarów. Co ciekawe, do dziś nie ma zgody na dalszą dystrybucję tego filmu w USA.


Na filmie powyżej: Trailer filmu

Źródła:
Oficjalny kanał filmu na youtube
Angielska Wikipedia
FilmWeb

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.