Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8581 miejsce

Poznaj nowy rozkład jazdy pociągów InterCity!

Na stronie internetowej PKP InterCity dostępne są już tabele rozkładowe wszystkich połączeń uruchamianych przez spółkę. Co nowego czeka nas od 9 grudnia?

InterCity "Chrobry" w drodze ze Szczecina do Warszawy / Fot. Jacek KurekChęci spółki PKP IC na tworzenie nowych połączeń zagranicznych regularnie rosną. Już 9 grudnia do pociągu EuroNight "Jan Kiepura" dołączone zostaną bezpośrednie wagony, które pojadą do Amsterdamu, Bazylei, Norymbergi i Monachium. Pociąg będzie odjeżdżać z Warszawy Centralnej codziennie o godzinie 17.55. Sam "Jan Kiepura" nadal będzie kursować do Frankfurtu nad Menem, jednakże czas jazdy skróci się o ponad 3 godziny ze względu na zmianę trasy - pociąg nie zatrzyma się na stacjach Bochum i Essen (do tych miast zapewnione zostanie połączenie w Dortmundzie).

Połączenia międzynarodowe

Kolejne, zupełnie nowe połączenia, jakie zostaną uruchomione za ponad miesiąc, to dwa pociągi do Budapesztu, które pozwolą także na bezpośredni dojazd do Koszyc i Bratysławy. EuroCity "Józef Bem" odjedzie z Warszawy Centralnej codziennie o godz. 9.05, z Krakowa Głównego o 12.10, przyjazd do Koszyc - godz. 18.00, do Budapesztu o godzinie 21.27. Oprócz tego - połączenie ze Słowacją i Węgrami zapewni nocny pociąg "Chopin". Odjazd z Warszawy o godz. 21.05, z Krakowa Głównego - godz. 22.25, przyjazd do Bratysławy o godzinie 5.41, natomiast do Budapesztu - 8.32. Pociąg nadal będzie prowadzić także wagony do Wiednia i Pragi.

PKP InterCity postanowiło umożliwić wczasowiczom łatwy i wygodny dojazd nad węgierski Balaton. Nocny pociąg z Krakowa Głównego do Keszthely odjeżdżać będzie codziennie w czasie wakacji o godz. 22.45, a do celu dojedzie o godz. 13.19. Do pociągu pośpiesznego "Cracovia" nadal będą dołączone w sezonie wagony do Varny i Burgas.

Połączenie Kraków - Odessa od 9 grudnia zostanie wydłużone do Wrocławia. Odjazd ze stolicy Dolnego Śląska o godzinie 8.15, przyjazd do Odessy - godz. 12.12 dnia następnego. Kraków, Kielce i Radom zyskają nowe połączenie z Moskwą. Odjazd pociągu z Krakowa Głównego nastąpi o godzinie 6.12, z Kielc - o godzinie 8.06, przyjazd do Moskwy o 10.59 w dniu następnym.

Bez większych zmian ostaną się połączenia typu EuroCity z Warszawy do Berlina, z Krakowa do Hamburga oraz dzienne połączenia Warszawy i Krakowa z Wiedniem i Pragą. Dodatkowo o godz. 6.01 z Poznania Głównego odjeżdżać będzie nowy pociąg "Berlin-Warszawa-Express" do Berlina. Kursować będzie w soboty i poniedziałki z Poznania, zaś z Berlina - w piątki i niedziele. Oprócz tego na trasie pozostaną komfortowe pociągi na trasie Warszawa - Moskwa i Kraków - Kijów, a także nocny autobus do Wilna.

Połączenia krajowe

W przypadku połączeń krajowych - wiele pociągów zmieni trasę, czas przejazdu, godziny odjazdów i przyjazdów oraz nazwy i terminy kursowania.

W relacji Warszawa - Kraków nadal pozostanie rytm odjazdów pociągów co godzinę. Niestety czas jazdy wydłuży się z 2 godzin i 45 minut do 2 godzin i 55 minut. Mieszkańcy Opola mogą się już cieszyć z nowej jakości, jaka zawita do ich miasta - kursujący dotychczas ekspres "Opolanin" zostanie zastąpiony luksusowym InterCity "Górnik", a popołudniu dodatkowym połączeniem IC "Odra". Oba pociągi pojadą do Warszawy. Także dwa dodatkowe połączenia zyska Bielsko-Biała - IC "Baczyński" i IC "Pilsko". Rzeszów z kolei otrzyma popołudniowe połączenie z Warszawą poprzez pociąg ekspresowy "Ernest Malinowski".

Wygodnymi pociągami marki InterCity nadal będzie można dojeżdżać do Trójmiasta, Katowic, Gliwic, Wrocławia, Poznania i Szczecina. W sezonie - jak co roku - pociągami ekspresowymi dojedziemy do Krynicy Górskiej, Zakopanego, Wisły, Świnoujścia, Kołobrzegu i Helu. Pociąg Tanich Linii Kolejowych "Pojezierze" wydłuży swoją trasę - oprócz Olsztyna, Kętrzyna, Giżycka i Ełku - zatrzyma się także w Olecku i Suwałkach. Inne pociągi TLK nadal dojadą do takich miast jak Lublin, Białystok, Zielona Góra, Toruń i Bydgoszcz.

Szczegóły związane z nowym rozkładem jazdy pociągów PKP InterCity, który wejdzie do użytku 9 grudnia, dostępne są na stronie przewoźnika http://intercity.pl/576.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

+ ciekawe foto i wiadomości

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za ważne info

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.