Facebook Google+ Twitter

Poznaj ogólną teorię względności z Superbohaterem. Magazyn Science opublikował interaktywny komiks

Magazyn "Science" uczcił 100. rocznicę ogłoszenia ogólnej teorii względności interaktywnym komiksem. Ma być to "szybki bezbolesny przewodnik po teorii, która odmieniła wszechświat".

 / Fot. ScienceMag.org"Od 100 lat ogólna teoria względności jest filarem nowoczesnej fizyki. Podstawy idei są tak eleganckie, że nie potrzebujesz supermocy, by ją zrozumieć" - czytamy na stronie interaktywnego komiksu opublikowanego z okazji rocznicy ogłoszenia przez Alberta Einsteina jego dzieła.

Superbohater, który wprowadza czytelnika w arkana ogólnej teorii względności przypomina najpierw pierwszą zasadę dynamiki Newtona. Zgodnie z nią "jeżeli na ciało nie działają siły zewnętrzne, lub działające siły równoważą się, to ciało pozostaje w spoczynku, lub porusza się ruchem jednostajnym prostoliniowym". I od razu burzy utarty schemat przypominając, że "Albert Einstein zapytał samego siebie: co się stanie gdy skoczę z dachu?". Odpowiedź jest prosta. "Podczas swobodnego spadania czuje się jak pozbawiony wagi. Nie czuję żadnej siły, nawet gdy zbliżam się do ziemi" - tłumaczy Superbohater i dodaje, że "Einstein wylądował wewnątrz paradoksu". To dopiero początek przygody!

Czytaj także: Naukowcy stworzyli tkanki będące hybrydą żywych komórek i elektroniki


Cały komiks dostępny jest w języku angielskim na stronie ScienceMag.org.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.