Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2514 miejsce

Poznaj ostrowieckich magistrów pasji!

Podczas wydarzenia Passion Day, mającego na celu zachęcenie młodych ludzi do wolontariatu, przyznane zostały nagrody Passion Master!

Zdobywcy nagród Passion Master podczas wydarzenia Passion Day / Fot. Foto StrachuPassion Day to wspaniała inicjatywa oddolna, ludzi chcących działać i jak podkreślacie to Państwo "nie czekających na to, aż ktoś coś zrobi za nas". [...] Jestem przekonana, że ten dzień zakończycie dużą dawką dodatkowej energii do realizacji swoich planów oraz z "motywacyjnym zastrzykiem" po wspólnym spotkaniu ludzi myślących o aktywizmie społecznym w podobnych, jeśli nie identycznych kategoriach. Życzę dobrego ducha współpracy, stawiania sobie ambitnych, lecz realnych celów i optymizmu, który przenosi góry. [...] - w swoim liście napisała Róża Thun.

Zdobywcy nagród będą mieli okazję spotkać się i porozmawiać z eurodeputowaną Różą Gräfin von Thun und Hohenstein oraz zwiedzić Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Ale kim oni właściwie są? Poniżej przedstawiamy laureatów nagrody Passion Master!

ANITA BIERNAT

Anita Biernat, zdobywczyni nagrody Passion Master / Fot. Archiwum prywatneUczennica klasy III Zespołu Szkół nr II w Ostrowcu Św., kształcąca się w zawodzie technik organizacji reklamy. Działa w Samorządzie Uczniowskim Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrowcu Świętokrzyskim już trzeci rok. W roku szkolnym 2016/2017 pełni funkcję przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Działa aktywnie na forum szkoły. Jest inicjatorką i organizatorką wielu imprez szkolnych, w tym akcji charytatywnych: np. „Szlachetna paczka”, „Kup placusia dla Bartusia”. Pełni rolę reporterki w szkolnej telewizji CZYLI TV.

DOMINIK MARKIEWICZ

Dominik Markiewicz, zdobywca nagrody Passion Master / Fot. Archiwum prywatneUczeń LO nr IV im. C.K. Norwida, wolontariusz, instruktor ZHP, ratownik KPP. Od kilku lat aktywnie jako wolontariusz działa na rzecz innych w swoim środowisku lokalnym. Od skończenia 18 roku życia regularnie oddaje najcenniejszy dar – swoją krew by ratować innych. Jest ratownikiem w Harcerskim Centrum Pierwszej Pomocy, gdzie jako wolontariusz uczy dzieci i młodzież jak udzielać pierwszej pomocy. Aktywnie wraz ze szkołą i drużyną bierze udział w Świątecznych Zbiórkach Żywności organizowanych przez Świętokrzyski Bank Żywności. Od kilku lat jest wolontariuszem podczas Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomaga w sztabie podczas organizacji finałów. Z podopiecznymi podejmuje działania na rzecz ochrony środowiska m.in. udział w sprzątaniu Rezerwatu Krzemionki, akcja Sprzątanie Świata, pikniki ekologiczne w Publicznym Przedszkolu nr 21. Włącza się aktywnie w różne akcje organizowane przez szkołę. Prowadzi też dodatkowe zajęcia z pierwszej pomocy dla gimnazjalistów przygotowując ich do zaliczeń. Działa w namiestnictwie Wędrowniczym Hufca Ostrowiec, gdzie pomaga młodzieży w rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań. Jako harcerz kreuje pozytywne wartości wśród dzieci i młodzieży.

AGNIESZKA JEZIERSKA


Agnieszka Jezierska, zdobywczyni nagrody Passion Master / Fot. Archiwum prywatneWolontariusz podczas Zbiórek Żywności oraz Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusz Zespołu Pomocy Koleżeńskiej - zaangażowana w wiele lokalnych inicjatyw, m.in. pikników i projektów. Pomagała organizować Świąteczny Kiermasz dla chorego Krzysia Kępczyka, pomagała prowadzić Dzień Seniora i Imprezę Mikołajkową dla dzieci z osiedla Kuźnia. Organizowała zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt, zbiórkę słodyczy dla dzieci z domu dziecka w Denkowie. Zaangażowana w międzynarodowy program The Homies Factory, w ramach którego Ostrowiec Św. odwiedziło mnóstwo obcokrajowców.

JOWITA SMUGA

Jowita Smuga, zdobywczyni nagrody Passion Master / Fot. Archiwum prywatneJest uczennicą 1 klasy gimnazjum Szkoły z Pasją im. Elżbiety Sołtys w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jowita od dwóch lat aktywnie działa w Samorządzie szkolnym. W roku szkolnym 2015/2016 pełniła funkcję zastępcy przewodniczącego. W ubiegłym roku uczestniczyła w akcji WOŚP i Szlachetnej Paczce. Jako wolontariuszka brała udział w zbiórce żywności dla ludzi ubogich. Jako przewodnicząca SU w ubiegłym roku szkolnym nadzorowała zbiórkę żywności (karmy, konserw) oraz koców dla zwierząt. Uczennica bardzo chętnie angażuje się w organizację imprez szkolnych (akademie, dyskoteki, karnawał, poczta walentynkowa, międzyszkolny konkurs „Ekologiczny pokaz mody”, tydzień przedsiębiorczości, dni otwarte szkoły). Cechuje ją troska o dobro innych ludzi i zwierząt oraz chęć niesienia pomocy. Jest dobrą organizatorką nastawioną na wykonanie zadania.

KLAUDIA FRĄCZEK

Klaudia Frączek, zdobywczyni nagrody Passion Master / Fot. Archiwum prywatneGłównie interesuje się charytatywnymi zbiórkami żywności, zbieraniem pieniędzy na szczytne cele. Pomaga również w schronisku dla zwierząt. Od kilku lat bierze udział w WOŚP. Prowadzi gry planszowe raz w miesiącu. Dodatkowo jej pasją jest enerergia odnawialna i możliwość rozwoju w tym kierunku, bierze czynny udział w konkursach i projektach.JULIA KOZIEŁ

Julia Kozieł, zdobywczyni nagrody Passion Master / Fot. Archiwum prywatneUczennica klasy I Zespołu Szkół nr I im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu Św., kształcącej w zawodzie technik ekonomista. W I semestrze roku szkolnego 2016/2017 uczestniczyła w zbiórce żywności organizowanej przez Bank Żywności z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wspierała akcje charytatywne organizowane przez Samorząd Uczniowski Szkoły, w tym pomoc finansowa dla Domu Dziecka w Denkowie oraz aktywnie uczestniczyła w zbiórce klasowej Szlachetna Paczka. W czasie nauki w gimnazjum była wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

NINA GAWROŃSKA

Nina Gawrońska, zdobywczyni nagrody Passion Master / Fot. Archiwum prywatneUczennica klasy I Zespołu Szkół nr III w Ostrowcu Świętokrzyskim. Od czasów gimnazjum zaangażowana w Zbiórki Żywności organizowane przez Świętokrzyskie Banki Żywności. Pomaga podczas Ostrowieckich Gier bez Prądu, zachęca do grania w planszówki, odsuwając tym samym gry komputerowe. Zaangażowana w Ostrowiecki Klub Fantastyki “Tawerna pod Toporem”.ALEKSANDRA PAWLIK


Aleksandra Pawlik, zdobywczyni nagrody Passion Master / Fot. Archiwum prywatneOd dwóch lat działa jako wolontariuszka w Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych "Tacy Sami". Czynnie uczestniczy w uroczystościach organizowanych przez stowarzyszenie - prowadzi je, uświetnia śpiewem czy organizuje wspólne zabawy. Wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jako wolontariuszka od 3 lat pracuje w szkolnym sklepiku. Uczestniczy w zbiórkach żywności dla Świętokrzyskiego Banku Żywnosci. Czynnie uczestniczy w imprezach i festynach organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Św. - występy artystyczne.

KATARZYNA EWELINA SUŁEK

Katarzyna Ewelina Sułek, zdobywczyni nagrody Passion Master / Fot. Archiwum prywatneJuż od pierwszej edycji pomaga w organizacji Jagaconu - Świętokrzyskiego Konwentu Fantastyki, gdzie pracuje jako wolontariusz w sekcji Games Room. Pomagała również podczas tegorocznego kieleckiego konwentu Sabat Fiction-Fest. Czynnie działa w Zespole Pomocy Koleżeńskiej. Jest zaangażowana w realizację projektu Erasmus+. Pomagała przy organizacji koncertów charytatywnych. Pracowała jako obsługa sztabu WOŚP. Ponadto bierze udział w zbiórkach żywności i innych akcjach charytatywnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.