Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27870 miejsce

Poznaj pana po cholewach

Gwałtowna przemiana przegranego pretendenta do miejsca pod żyrandolem, wzbudziła - o dziwo - równie gwałtowną i negatywną reakcję u zagorzałego zwolennika tej wielkiej postaci.

Fot. ilustracyjna / Fot. http://en.wikipedia.org/wiki/File:%D0%AE%D1%84%D1%82%D0%B5%D0%B2%D1%8B%D0%B5_%D1%81%D0%BE%D0%BB%D0%B4%D0%B0%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B5_%D1%81%D0%B0Sprawa jest na tyle dziwna, że zwolennik ów, nie przymuszany przez nikogo - sam z siebie, eksploatował osobisty intelekt w celu poparcia rzeczonego pretendenta.

Zwolennik pretendenta, niejaki pan Migalski, przez cały czas kampanii wyborczej głosił, pisał a nawet wyśpiewywał swoje poparcie, nie bacząc na koszty: zdarte struny głosowe mogły wszak odmówić posłuszeństwa, a przykryta sombrerem głowa ulec mogła przegrzaniu, jak silnik na dotarciu. Nic to - entuzjazm pana M. podtrzymywała idea służenia idolowi, zaszczyt tańcowania na estradzie w doborowym towarzystwie i …nadzieja!

Zapewne liczył dzielny macho na uścisk dłoni, poklepanie po ramieniu, a może nawet autograf do rodzinnych zbiorów. Nic z tego. Idol, jak zdradza pani Staniszkis, nie oglądał przez czas kampanii telewizji, przeto występy ekipy partyjnej, wspieranej przez zagorzałego zwolennika-amatora nie chwyciły go ani za serce ani za wdzięczność.

Idol wybrał nowe władze swojej partii nie oglądając się na zasługi sług swoich pokojowych, pomijając wzgardliwym milczeniem pana M.

A przecież pan M., przywdziewając sombrero i damski fular w celu odbycia tańca estradowego, liczył zapewne w cichości ducha na odrobinę wdzięczności. Zapomniał, że jego idol - odbywając podróże po kraju, zabezpieczony został przez górali wyłącznie pasem antyprzepuklinowym;
nie przyodziano go w buty z cholewami, bo jak wiadomo, u górali albo łapcie, albo kapce, a te jaśniepańskiej roli spełniać w żaden sposób nie mogą.

"Poznaj pana po cholewach" mówi stare przysłowie, i wybierając sobie pana, na obuwie właśnie należy uwagę zwracać. Im bardziej lśniąca cholewa - tym łaskawszy pan. Niestety, znajomość
mądrości ludowych w młodym pokoleniu szwankuje, i pan M. stał się ofiarą własnego gapiostwa.

Tak mi się smutna historia pana M. przypomniała dziś wczesnym rankiem, kiedy jedna ze stacji radiowych, zabawiając słuchaczy quizem - zadała pytanie z dziedziny (sic!) chirurgii - z ilu półkul składa się mózg. - Z dwóch - wykrzyknął uświadomiony chirurgicznie słuchacz, zdobywając nagrodę.

Czy ma to związek ze smutną historia pana M? Oczywiście. Ponieważ - gdyby pan M. brał udział w quizie - pytanie brzmieć powinno - z ilu półkul składa się to, w co dostał szanowny pan kopa? Pytania panu M. jednak nikt nie zadał, a jego idol przeszedł do czynów bez żadnych wstępów, przyprawiając dzielnego ochotnika o ból duszy i sińce na wszystkich osobistych półkulach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (122):

Sortuj komentarze:

Drogie Panie, zostaje tylko zbojkotować fanatyzm;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Joanno jak widać fanatyzm tu króluje....reszta... No Comment

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo jak zawsze plus 5 za cięte pióro i celna ripostę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jadziu i Małgorzato, powiem krótko nie lubię sytuacji konfliktowych, to nie znaczy, że jestem aspołeczna czy coś w tym sensie. Mnie poprostu boli, że Polacy się tak żrą i od wieków nie są zgodni w niczym. Nawet jak powstała Solidarność to musiało być ich kilka odłamów, bo niby dlaczego wszyscy mieli wspólnie walczyć ? Myślę, że są to narodowe, kulturowe uwarunkowania.
A ten bojkot na W24 to już najśmieszniejsza rzecz o jakiej tu słyszałam. Może powinni bojkotujący pójśc pod Pałac Prezydencki, bo tak to teraz w Polsce w modzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.08.2010 09:39

Izo, nie przejmuj się tym zbesztaniem...mnie usunięto z listy znajomych. Ciągle obiecuję sobie dać spokój z polityką ale to ciężka sprawa, pieniactwo, fanatyzm wywołują we mnie złość i efekty tego już widać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

oczywiście - rozumiem. Przepraszam za błąd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozwoli pan, że sam będę dobierał sobie towarzystwo do wspólnego śpiewania. Proponuję też, by skończył pan reklamować moje nazwisko, każdym swoim wpisem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Isabello miła, mnie też zbesztano, więc rozumię Cię, ale chętnie przeczytam co masz do powiedzenia:). Poza tym zgadzam się w zupełności z tym co napisała Jadzia. (05:41)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli sugeruje pan, że moim sposobem na życie było machanie czymkolwiek, to się pan grubo myli. W rekonstrukcji wypadków drogowych bardziej potrzebny jest ołówek, blok milimetrowy i odpowiedni program komputerowy. W kwestii chamstwa, widzę mamy podobne zdanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W ten sposób pan Mac dał do zrozumienia, że nie pamięta, kiedy się urodził?
Zwykle - po przebudzeniu pamięta, by wyciągnąć szabelkę i "pojednawczo" pomachać pod nosem "zaprzyjaźnionym" dziennikarzom, o innych niż on sam poglądach, nie zapominając też o odwołaniu się do uczuć patriotycznych i lansowaniu swojego bloga.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.