Facebook Google+ Twitter

Poznaj prawdziwą magię Świąt

Już tylko kilka dni dzieli nas od Bożego Narodzenia. W ferworze świątecznych przygotowań, w zakupowej gorączce, łatwo zagubić istotę tych Świąt.

 / Fot. mbUO istocie Bożego Narodzenia pamiętają "mali bracia Ubogich", którzy od lat otaczają opieką samotne osoby starsze. Właśnie dobiega końca ich tegoroczna świąteczna akcja Podaruj magiczne Święta! (http://www.malibracia.org.pl/magia-swiat)

- Grudzień to bardzo trudny miesiąc dla samotnych osób starszych - mówi Joanna Mielczarek, dyrektor ds. Projektów i Promocji w Stowarzyszeniu - Święta Bożego Narodzenia oraz ich szczególny, rodzinny wymiar - potęgują poczucie osamotnienia. Do samotności w wigilijny wieczór nie można się po prostu przyzwyczaić. Za każdym razem boli równie mocno. Dlatego co roku przygotowujemy dla naszych podopiecznych spotkania przy wigilijnych stołach w Warszawie, Lublinie i Poznaniu. Dla wielu z nich to to jedyna okazja, by podzielić się opłatkiem i wraz z innymi cieszyć się atmosferą tych Świąt.

- W każdym z miast przy naszych świątecznych stołach gości co roku blisko 100 osób. Dokładamy starań, by była to prawdziwie rodzinna Wigilia. Jest czas na podzielenie się opłatkiem i życzenia, tradycyjny posiłek, wspólne kolędowanie, drobne upominki - opowiada Joanna Jaworska, koordynator wolontariatu w Stowarzyszeniu - Nie wszyscy mogą dotrzeć na nasze wigilijne spotkania. Seniorów, którym zdrowie nie pozwala uczestniczyć we wspólnym świętowaniu odwiedzamy w domach z życzeniami i upominkami. Każde takie Święta dostarczają naszym podopiecznym moc radości i wzruszeń.

Dziś (piątek, 20 grudnia) przy wigilijnym stole zasiądą poznańscy podopieczni Stowarzyszenia, jutro (sobota 21 grudnia) ) wigilijne spotkanie odbędzie się w Warszawie.
Dzięki wsparciu wolontariuszy i darczyńców Stowarzyszenia przy wigilijnych stołach "małych braci Ubogich" zasiądzie w tym roku w sumie blisko 300 osób.

W tym roku dodatkiem świątecznej akcji Stowarzyszenia jest aplikacja do wysyłania bożonarodzeniowych e-kartek

 / Fot. mbU
- Świąteczne kartki i życzenia to nieodzowny element Bożego Narodzenia- mówi Joanna Mielczarek - Nie każdy ma czas i możliwość wysłać życzenia pocztą tradycyjną. Nasza aplikacja jest wyjątkowa: zaniesie Waszym bliskim Wasze świąteczne życzenia, ale także pomoże dostrzec prawdziwą wartość tych Świąt. A może sprawi, że rozejrzymy się uważniej i dostrzeżemy w naszym najbliższym otoczeniu kogoś, kto potrzebuje wsparcia właśnie w tym szczególnym czasie? Zapraszamy na stronę http://kartki.malibracia.org.pl i życzymy pięknych, spokojnych i rodzinnych Świąt!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.