Facebook Google+ Twitter

Poznaj "Przebudzony umysł" C.S. Lewisa

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-08-18 10:45

„Gdyby bystrość, mądrość, styl i erudycja były kluczem do Bram Niebieskich, C.S. Lewis znalazłby się z pewnością między Aniołami” (The New Yorker)

 / Fot. okładka książki Clive Staples "Jack" Lewis (C.S. Lewis) to irlandzki pisarz i naukowiec. Znany jest z prac na temat literatury średniowiecznej, dzieł krytycznoliterackich oraz z zakresu apologetyki chrześcijańskiej. Twierdził, że jego wiara oparta jest na logice, a połowę życia poświęcił na jej zgłębianie.

Jest również autorem cyklu powieści fantastycznych "Opowieści z Narnii”. Właśnie dzięki ekranizacji tego ostatniego dzieła jego twórczość w ostatnich latach stała się bardziej bliska, szczególnie młodszym czytelnikom. Utwory C.S. Lewisa przetłumaczono na ponad czterdzieści języków i sprzedano w ogromnym nakładzie. Wielką popularnością cieszą się również w Polsce.

"Przebudzony umysł" to zbiór myśli pochodzących z różnych dzieł tego pisarza. Na ponad 400 stronach książki, wydanej przez krakowskie Wydawnictwo Esprit, znajdziemy wypowiedzi dotyczące wielu duchowych i psychologicznych aspektów życia człowieka. Czytać je można w dowolnej kolejności, wybierając interesujący nas rozdział. Lewis wypowiada się na różne tematy, np: natura człowieka, świat moralny, miłość i seks, przyjaźń, przyroda. Nie zapomina także o chrześcijaństwie i świecie postchrześcijańskim. Ujmuje przy tym sens tak jednoznacznie i prawdziwie, że chwyta za gardło.

Autor, mistrz puenty, symbolu i logiki podaje mnóstwo odpowiedzi tym, którzy pytają „jak żyć?". Nic nie jest w jego wywodach zbyt proste, bowiem ten pisarz i myśliciel miał niezwykle bystry umysł i cięty język, był wielkim eurydytą i wykładowcą, stąd też moc jego obserwacji może niektórych czytelników nieco drażnić.

"Przebudzony umysł" nastraja do refleksji i oceny swojego postępowania. Książka jest pomocna w zmaganiu się z cięższymi okresami naszego życia. Daje siłę... Polecam ją wszystkim poszukującym, wątpiącym i przekonanym dorosłym.


Przebudzony umysł
Autor: Clive Staples Lewis
tłumaczenie: Andrzej Wojtasik
tytuł oryginału : A Mind Awake
wydawnictwo Esprit
data wydania 7 kwietnia 2014
liczba stron 416

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.