Facebook Google+ Twitter

Poznaj "Sanktuarium Bożego Miłosierdzia"

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-04-24 21:48

Nakładem Wydawnictwa WAM ukazał się przewodnik M. Elżbiety Siepak po Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

 / Fot. okładka książki Sanktuarium Bożego Miłosierdzia znajduje się w Krakowie – Łagiewnikach i związane jest z życiem i działalnością św. siostry Faustyny Kowalskiej. Z roku na rok zjawia się tam coraz więcej wiernych, którzy pielgrzymują do obrazu Jezusa Miłosiernego oraz grobu świętej.

Nie każdy z nas może przybyć do Krakowa i zobaczyć tę świątynię na własne oczy. Ale można te wszystkie miejsca poznać dzięki lekturze książki "Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Pielgrzymowanie ze świętą Siostrą Faustyną" autorstwa siostry M. Elżbiety Siepak*. W marcu br. ukazała się ona nakładem Wydawnictwa WAM. Znajdziemy w niej dużo ciekawych informacji nt. klasztoru, kaplic, witraży i wielu innych zakamarków. Nie brak tu również pięknych zdjęć.

Więcej szczegółów dowiemy się z rozmowy O. Jacka Siepsiaka SJ z z autorką.


Doskonałą okazją do sięgnięcia po książkę jest również przypadająca 27 kwietnia Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na prośbę Episkopatu Polski Jan Paweł II w roku 1995 wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce. Zaś w dniu kanonizacji Siostry Faustyny (30 kwietnia 2000 roku) Ojciec Święty ogłosił je dla całego Kościoła.

Jednak nie wszyscy wiedzą, że wybór niedzieli nie jest przypadkowy. Ten dzień wybrał sam Jezus i wolę tę oznajmił siostrze Faustynie " Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski."

M. Elżbieta Siepak* - jest absolwentką polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz teologii Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie. Pracowała jako dziennikarka, w Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia od 1984 roku zajmuje się zgłębianiem życia, duchowości i prorockiej misji św. Siostry Faustyny. Przez 10 lat kierowała międzynarodowym Stowarzyszeniem Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum", była dyrektorem Wydawnictwa „Misericordia", jest redaktorem naczelnym kwartalnika „Orędzie Miłosierdzia" i rzecznikiem prasowym Zgromadzenia. Napisała kilka pozycji książkowych poświęconych św. Siostrze Faustynie, jej duchowości i misji.


"Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Pielgrzymowanie ze świętą Siostrą Faustyną"
autor - Elżbieta Siepak ZMBM
wydanie pierwsze
data wydania marzec 2014
stron 224
WAM

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.