Facebook Google+ Twitter

Poznaj siebie i swój samochód, czyli doskonalenie techniki jazdy

Przy informacjach o wypadkach sporo mówi się o niedostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze. Kierowcy nie mają świadomości w kwestii możliwości swoich i swojego samochodu. Z pomocą przychodzą dodatkowe szkolenia.

Akademia Doskonalenia Jazdy. / Fot. Wojciech GrzesiakW zasadzie od samego początku mojej krótkiej, bo niespełna siedmioletniej kariery kierowcy lubuję się w sportowych samochodach. Niestety na kursie na prawo jazdy nikt nie powiedział mi jak wyjść z poślizgu, jak go uniknąć, jak bezpiecznie ominąć przeszkodę, czy też jak przeprowadzić manewr awaryjnego hamowania tak, aby nie zrobić sobie i innym kierowcom krzywdy.

Takich osób jak ja jest zapewne sporo. Część z nich niestety kończy swoją karierę kierowcy gdzieś na drzewie lub w przydrożnym rowie. Dlaczego? Ponieważ na standardowym kursie nikt nie nauczy nas prawidłowego pokonywania zakrętu albo zachowania podczas jazdy w deszczu. Jest tylko przykazanie, że jak pada, to należy zwolnić i włączyć wycieraczki. Jeżeli ktoś chce w sposób kontrolowany czerpać radość z posiadania mocnego samochodu lub po prostu pokonać trasę tak, aby się nie zmęczyć, to na pewno nie nauczy go tego instruktor na tradycyjnym kursie. Z pomocą przychodzą różnego rodzaju szkolenia doskonalenia techniki jazdy.

Sam także postanowiłem wziąć udział w takim szkoleniu po tym, jak kiedyś znalazłem się na Akademia Doskonalenia Jazdy. / Fot. Wojciech Grzesiaknasypie kolejowym i przypłaciłem to złamaniem kręgosłupa. W Wielkopolsce najbardziej znane są szkoły Test & Trening Sobiesława Zasady, Szkoła Auto Skody oraz Akademia Doskonalenia Jazdy na torze Poznań organizowana przez Automobilklub Wielkopolski. Postanowiłem skorzystać z tej ostatniej opcji, ponieważ była korzystna finansowo, a zajęcia odbywają się na dużej i kartingowej nitce toru. W przypadku pozostałych szkoleń uczestnicy poruszają się po płycie lotniska w Bednarach lub Kąkolewie.

Zajęcia są prowadzone w grupach minimum pięciu osób, a głównym instruktorem jest Zbigniew Szwagierczak, który ma na swoim koncie wiele sukcesów w wyścigach torowych. Oczywiście w pozostałych szkołach również możemy trafić na kierowców wyścigowych i rajdowych. W przypadku większej ilości uczestników są przewidziani dodatkowi instruktorzy. Zarówno szkolenia doskonalące, jak i sportowe są podzielone na kilka etapów, a każdy z nich zajmuje jeden dzień.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.