Facebook Google+ Twitter

Poznaj trasę XI Cracovia Maraton

Krakowski Zarząd Infrastruktury Sportowej przedstawił trasę XI Cracovia Maraton.

Trasa Cracovia Maraton 2012 / Fot. scanJuż tylko 21 dni dzieli nas od „XI Cracovia Maraton”. W niedzielny poranek 22 kwietnia ponad 3-tysięczna grupa biegaczy rozpocznie coroczną krakowską imprezę, czyli zorganizowany bieg po ulicach Krakowa.

Maraton tradycyjnie wystartuje z Błoń, a zakończy się przy ul. Henryka Reymana obok Stadionu Miejskiego w Krakowie. Jest to nowa meta imprezy.

Zmieniona jest także trasa krakowskiego maratonu. W tym roku po wykonaniu pętli wokół Błoń zawodnicy pobiegną następnie aleją Mickiewicza, ul. Piłsudskiego w stronę Rynku Głównego, aby okrążyć Stare Miasto i wrócą do alei Trzech Wieszczów. Stamtąd uczestnicy pobiegną ul. Konopnickiej, aby na Rondzie Matecznym powrócić do trasy, w kierunku bulwarów wiślanych.

W stronę Nowej Huty pobiegną al. Pokoju, następnie al. Jana Pawła II dotrą do Placu Centralnego, następnie trasa przebiegnie przez ul. Daniłowskiego, ul. Mierzwy, al. Solidarności i ul. Bulwarową aby wrócić do al. Jana Pawła II oraz udadzą się w drogę powrotną na bulwary wiślane. Następnie przez ul. Tadeusza Kościuszki i ul. Kasztelańską wbiegną ponownie na Błonia Krakowskie, a linię mety miną na ul. Reymana.

Impreza „Cracovia Maraton” to nie tylko wydarzenie sportowe. Z uwagi na różnorodność osób uczestniczących, nie tylko z Polski jak również z różnych stron świata, jest promocją Krakowa.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ensi
  • ensi
  • 22.04.2012 07:31

A czy nie mogą promować Krakowa biegając od jednego stadionu Majchrowskiego do drugiego stadionu Majchrowskiego, za którego długi teraz płaci 700 tysięcy mieszkańców Krakowa, zamiast blokować miasto?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.