Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14133 miejsce

Poznaj zagrożenia współczesnego dzieciństwa

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-09-01 12:51

Dzieciństwo najczęściej kojarzone jest z okresem beztroski, radości i zabawy. To wtedy dzieci poznają świat i kształtuje się ich osobowość. Ale nie zawsze ten czas jest spokojny i bezpieczny. O tym jak współczesna cywilizacja odbiera dzieciństwu jego blask, traktuje książka "Krzywdzone dzieci" Andrzeja Zwolińskiego, która ukazała się nakładem Wydawnictwa WAM.

Dzieciństwo jest jedyną porą, która trwa w nas całe życie.

/Ryszard Kapuściński/


 / Fot. Benjamin Gimmel/Wikipedia/wolne zasoby Współczesna medycyna (in vitro, banki spermy, genetyka i globalna adopcja) może spełniać wiele pragnień rodziców. Mogą oni decydować o płci, kolorze włosów, inteligencji i możliwościach rozwojowych. Adopcji można dokonać składając zamówienie na konkretne dziecko. Tak więc staje się ono jedynie produktem, a jego jakość zależy od ceny.

Często adopcja, zamiast być ratunkiem dla osieroconych dzieci, staje się formą handlu. Wg raportu ONZ każdego roku w Chinach uprowadza się i sprzedaje 250 tysięcy dzieci. Oprócz tego mieszkańcy biednych rejonów „produkują” dzieci na sprzedaż. "Wcześniej żyliśmy z hodowli świń. Jednak na wyhodowanie świni potrzeba roku i trzeba ją żywić. Aby urodzić dziecko, trzeba dziewięciu miesięcy i nic to nie kosztuje" - taką wypowiedź jednego z mieszkańców przytacza autor. Kiedy sprzedadzą noworodka dostają od 25 do 50 dolarów.

Międzynarodowy Dzień Dziecka - galeria

Handel dziećmi odbywa się także w innych państwach świata. Po Chinach prym wiedzie Rosja, Gwatemala, Korea Południowa, Ukraina czy Bułgaria. Dzieci nabywają najczęściej osoby z USA, Hiszpanii, Francji, Włoch czy Wielkiej Brytanii. Handluje się nie tylko noworodkami. Kilkuletnie i kilkunastoletnie dzieci wykorzystywane są w prostytucji i przemyśle pornograficznym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

5073
  • 5073
  • 02.09.2012 14:07

Zmieniło się na gorsze. Coraz więcej niebezpieczeństw czyha na dzieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właściwie, to nic się na świecie w tym temacie nie zmieniło - po prostu teraz mamy większy dostęp do informacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma nic smutniejszego na tym świecie niż krzywda dziecka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 01.09.2012 22:33

Nie czytałam książki Ks. Zwolińskiego ale zdaję sobie z tego sprawę,że dziecko każde jest całkowicie zależne od dorosłych oraz z tego,że to co się dzieje w dzieciństwie ,decyduje i tym,jak ktoś się skonstruuje jako osoba dorosła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.