Facebook Google+ Twitter

Poznajcie Pompika, podlaskiego żubra. Powstaje serial animowany

Inspiracją do serialu o Pompiku jest seria książek o życiu rodziny żubrów. Dobiegają końca prace nad pilotem serialu. Premiera pierwszego odcinka jest planowana latem.

 / Fot. mat. AIPW animowanym serialu zobaczymy perypetie małego żubra Pompika, ale też jego siostry Polinki i rodziców.

Żubra Pompika wymyślił dr Tomasz Samojlik z Instytutu Biologii Ssaków PAN w Białowieży, który w wolnych chwilach rysuje komiksy i pisze książki dla dzieci. Tak je zachęca do polubienia nauki i przyrody. - Pompik, jak każde małe dziecko, jest bardzo ciekawy. Chce poznać leśne tajemnice. Interesuje go dlaczego jesienią z drzew spadają liście, co robią zwierzęta, kto mieszka w norze - opowiada dr Tomasz Samojlik. Teraz Pompik stanie się bohaterem nie tylko książek. Przygody podlaskiego żubra będzie można obejrzeć w serialu animowanym. - Marzyłem, by moje postacie trafiły na ekran - dodaje Tomasz Samojlik. Udało się. Produkcją serialu zajmuje się studio animacji EgoFilm, które otrzymało na to dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

- Szczęśliwie dobiegają końca prace nad pilotem serialu. W lutym zaplanowano nagrywanie dubbingu - mówi Samojlik. Wiadomo, że głos podłożą aktorzy i radiowcy m.in. Agnieszka Kunikowska, która dubbingowała Fionę w Shreku, zdobywczyni Złotego Mikrofonu Polskiego Radia.

Wkrótce ruszy także strona zubrpompik.pl, na której pojawią się ciekawostki związane z żubrami.

Premiera pierwszego odcinka serialu o przygodach Pompika planowana jest latem. Potem w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej producent będzie się starał o finansowanie produkcji pierwszego sezonu serialu, a więc kilkunastu odcinków.

- Mam nadzieję, że znajdą się stacje telewizyjne, które je wyemitują - mówi Tomasz Samojlik. Natomiast na podstawie komiksu Ryjówki przeznaczenia jest przygotowywane słuchowisko. To historia Dobrzyka, najmniejszego ssaka, który zostanie postawiony przed nie lada wyzwaniem. Ma ocalić dolinę ryjówek przed zagrożeniem. W nagraniach bierze udział plejada gwiazd polskiego dubbingu, m.in. Julia Kamińska, Artur Barciś, Marcin Hycnar. Premiera w marcu. Będzie je można kupić na płycie i wersji cyfrowej.

źródło: AIP, Julita Januszkiewicz


Zobacz też: Love Me Like You Do. Zobacz teledysk do drugiej piosenki promującej film "Pięćdziesiąt twarzy Greya" (wideo)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.