Facebook Google+ Twitter

Poznajmy nasze miasto po jego wadach

Redakcja serwisu Moje Miasto kończy plebiscyt na 7 cudów Szczecina, Poznania, Łodzi itp., powielający rozpisane wcześniej przez inne portale (np.: sedina.pl, rzeczpospolita.pl,) konkursy.

Szczeciński Bangkok, jedno z najbrzydszych i najbardziej zaniedbanych miejsc w tym mieście (nominowane do 7 cudów Szczecina). / Fot. Wincenty SadowskiNiestety, tak jak to jest praktykowane w dzisiejszych komercyjnych czasach, o wyborze nie decydują specjaliści, ale nieobiektywni nadawcy SMS-ów czy maili. Ważne jest, że rozstrzygnięcie konkursu da nam ponownie odpowiedź na pytanie, z jakich miejsc, obiektów możemy być w poszczególnych miastach szczególnie dumni. Po miejscach tych przewodnicy będą mogli bez wstydu oprowadzać turystów, a my naszych gości.

Jednak jak ktoś powiedział "człowieka poznaje się po jego wadach a nie zaletach", tak samo wpływ na atrakcyjność turystyczną miasta mają "jego wady", jego wstydliwe, najbardziej zaniedbane i najbrzydsze miejsca oraz obiekty. Może na łamach Wiadomości24.pl rozpiszemy oryginalny plebiscyt na najbrzydsze, najbardziej zaniedbane miejsca i obiekty w danym mieście, np.: pod tytułem "7 wstydów miasta" lub "7 grzechów miast".

Byłoby to bardzo pouczające doświadczenie i podpowiedź (wskazanie) zarządom naszych miast miejsc, gdzie konieczna byłaby szybka interwencja (inwestycja) zarządu miasta, aby stan tych miejsc zmienić na lepszy.

Tym bardziej, że do plebiscytu MM Moje Miasto na 7 cudów miasta, niektórzy internauci (chyba przez złośliwość) zgłosili w plebiscycie np. w Szczecinie takie miejsca i obiekty, jak: Szczeciński Bangkok (najbrzydsze, zapomniane przez miasto miejsce), Wieża Bismarcka, Wieża Quistorpa, ceglane dziewiętnastowieczne fortyfikacje (zaniedbane, rozpadające się i zapomniane).

Wiemy, że takich miejsc, obiektów w każdym mieście jest więcej, a przez ich wytypowanie i pokazanie, może z pomocą plebiscytu Wiadomości24.pl, będzie szansa, aby ich stan zmienić na lepszy.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tak jest Panie Wincenty. Odbudowujmy Wieżę Bismarka, Wieżę Quistorpa, i dziewiętnastowieczne fortyfikacje, bo to nasze, "Polskie" Pamiątki Narodowe. Pomnik "Polskiego" Bohatera Narodowego - Colleoniego w Centrum miasta - już mamy. Brakuje nam jeszcze tylko "naszego, Polskiego Kanclerza" - Bismarcka. Zróbmy zrzutke. Niech stanie. To na pewno przyciągnie turystów a Szczecin będzie bogaty i piękny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.