Facebook Google+ Twitter

Poznaliśmy nominacje do Oscarów 2011

Najwięcej, bo aż 12 nominacji otrzymał film "Jak zostać królem". Na zdobycie 10 statuetek ma szansę "Prawdziwe męstwo". "The Social Network" i "Incepcję" nominowano tylko w ośmiu kategoriach.

Jesse Eisenberg, "The Social Network" / Fot. PAP/EPAW najważniejszej kategorii (za najlepszy film) oprócz wspomnianych już: "Jak zostać królem", "Prawdziwego męstwa", "The Social Network" i "Incepcji" nominację dostały także: "The Fighter", "Wszystko w porządku", "127 godzin" (w sumie 6 nominacji), "Toy Story 3" (5 nominacji), "Czarny Łabędź" (5 nominacji) oraz "Winter's Bone". Za całokształt twórczości nagrodzony zostanie Francis Ford Coppola, z kolei Oscara Honorowego otrzyma Jean-Luc Godard.

"Triumfowało w dużej mierze bardzo dobre kino. Nie ma filmu, który zdecydowanie nie powinien się znaleźć w gronie najlepszych. Nie ma aktorów i aktorek, którzy do grona nominowanych trafili wyłącznie dzięki popularności, sympatii lub współczuciu za ciężkie wydarzenia losowe" - komentuje nominacje portal Stopklatka.pl.

Zobacz, kto otrzymał statuetki w ubiegłym roku

W tym roku obyło się bez większych niespodzianek. W gronie wyróżnionych filmów znalazło się Scena z filmu "Czarny łabędź" / Fot. PAP/EPAmiejsce dla takich, które nie są skierowane do masowej publiczności, m.in.: "Biutiful", "Do szpiku kości" i "Królestwo zwierząt". Zaskoczeniem jest nominacja "Iluzjonisty" w kategorii Najlepszy Film Animowany, przy jednoczesnym braku dobrze ocenianego "Jak ukraść księżyc". Wielu dziwi także brak nominacji "Tron: Dziedzictwo" w kategorii Efekty Specjalne. Największą konsternację wywołało jednak pominięcie w nominacji reżyserskiej Christophera Nolana, twórcy "Incepcji". Dla wielu jego produkcja była najlepszym filmem zeszłego roku i to głównie za jego sprawą. Co ciekawe, w rankingu przeprowadzanym przez Onet.pl, do tej pory zdecydowanie najwięcej, bo aż 40 proc. ludzi wskazuje "Incepcję" jako ten film, który najbardziej zasłużył na Oscara.

Najważniejsze nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej zostaną rozdane już po raz 83. Zwycięzców tegorocznej edycji poznamy 27 lutego.

Pozostałe nominacje w wybranych kategoriach:


Najlepszy Aktor:
Javier Bardem za kreację w filmie "Biutiful"
Jeff Bridges za kreację w filmie "Prawdziwe męstwo"
Jesse Eisenberg za kreację w filmie "Social Network"
Colin Firth za kreację w filmie "Jak zostać królem"
James Franco za kreację w filmie "127 godzin"

Najlepsza Aktorka:
Annette Bening za kreację w filmie "Wszystko w porządku"
Nicole Kidman za kreację w filmie "Między światami"
Jennifer Lawrence za kreację w "Do szpiku kości"
Natalie Portman za kreację w filmie "Czarny łabędź"
Michelle Williams za kreację w filmie "Blue Valentine"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.