Facebook Google+ Twitter

Poznań. 11. edycja Pyrkonu już wkrótce!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-03-23 19:51

Stowarzyszenie "Klub Fantastyki Druga Era" zaprasza na jedenastą edycję największego festiwalu fantastyki w Polsce - Pyrkon. Centrum Konferencyjne Międzynarodowych Targów Poznańskich w ostatni weekend marca zmieni się w krainę fantasy i laboratorium science-fiction.

Pyron / Fot. PyrkonW ramach festiwalu zostały zorganizowane spotkania z książką, komiksem, grami a także ciekawe prelekcję wśród nich m.in.:

"40 lat minęło czyli historia Dungeons & Dragons"
- początek nowej dekady to dobry moment na retrospektywy i wspomnienia. Zapraszamy Was na podróż przez historię protoplasty gier fabularnych, czyli Dungeons & Dragons. W trakcie swojej długiej kariery gra ta doczekała się czterech głównych edycji, kilkunastu wariantów, kilkudziesięciu naśladowców oraz kilkuset podręczników, przygód, czasopism, gier komputerowych i planszowych, filmów, seriali animowanych, figurek oraz innych mniej lub bardziej dziwnych produktów opatrzonych logo "dedeków". Nostalgiczna wyprawa ukaże Wam ewolucję idei, mechaniki, światów oraz wydawców "erpega", który pomimo zaawansowanego wieku średniego nadal trzyma się mocno.

"Antyutopie, totalitaryzm - zniewolenie w RPG" - masz już dość Złych Magów w wieżach, smoków, przedwiecznych, kosmicznych piratów? W grach częściej jesteśmy osaczani przez wszechobecnych, absurdalnych kultystów, niż wścibskie państwo tyranii. Podczas prelekcji zostanie przedstawiony krótki przegląd inspirowanych literaturą i filmem pomysłów na stworzenie tak w fantasy, jak i SF systemów totalitarnych - jak przedstawiać ich pragmatyczne okrucieństwo, sensowny absurd i niesprawiedliwą praworządność. I, przede wszystkim, jak w to zanurzyć graczy, by mieli coś do roboty. To nie jest prelekcja politologiczno-teoretyczna - przedstawione zostaną tylko konkrety.

"Poszła baba na wojnę" - wojna jest zajęciem wybitnie męskim. I podczas gdy mężczyźni przelewają krew swoją (i cudzą), kobiety winny wyczekiwać ich dniami i nocami. Najlepiej z utęsknieniem. Historia jednak lubi niekonwencjonalne rozwiązania. Ta prelekcja jest właśnie o Nich: o kobietach, które zajęły się męskim rzemiosłem - wojaczką. A także o tym, jaki wpływ miało wojsko na ich późniejsze losy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.