Facebook Google+ Twitter

Poznań: 1 tys. osób weźmie udział w Misterium Męki Pańskiej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-16 14:36

Około 1000 osób stworzy tegoroczne Misterium Męki Pańskiej w Poznaniu. Widowisko ilustrujące historię męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa odbędzie się 27 marca na poznańskiej Cytadeli.

Ksiądz Krzysztof Szymczak podkreśla, że ideą widowiska jest poruszenie wiernych, którzy jako widzowie uczestniczą w spektaklu. To ma skłonić wszystkich do próby zmiany swojego życia. Duchowny zaznacza, że Misterium to swoista nowoczesna katecheza, przekazywana współczesnymi środkami.

Udział w Misterium to też wielkie przeżycie i wyzwanie dla aktorów - podkreśla Ziemowit Howanek grający od 11 lat Jezusa Chrystusa. Aktor wyjaśnia, że spoczywa na nim ogromna odpowiedzialność a najtrudniejszymi momentami podczas spektaklu są biczowanie oraz ukrzyżowanie.

Tomasz Nowak grający Kajfasza podkreśla, że Misterium wiąże się często z ogromnymi emocjami. Przypomina, że ze świadectw, które do niego dotarły po Misterium, wynika, że wiele osób się nawróciło.

Tomass Nowak zapewnia, że Misterium to także bardzo pieczołowicie przygotowany spektakl kostiumowy. Stroje aktorów grających historyczne postacie są dokładnymi kopiami strojów sprzed 2000 lat, Rzymianie mają wierne kopie zbroi, zbudowane są też pałac Piłata i świątynia.

Podczas widowiska wykorzystywane są również efekty świetlne i muzyczne, a w finale ma być słyszany głos Jana Pawła II oraz ma pojawić się jego postać. W poprzednich latach widowisko oglądało ponad 100 tysięcy osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.