Facebook Google+ Twitter

Poznań. 8 czerwca ruszają targi Innowacje - Technologie - Maszyny

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-06-07 18:20

Prezentacje etapów tworzenia nowoczesnych produktów, pokazy innowacyjnych procesów technologicznych oraz kosmicznych wynalazków - to tylko niektóre atrakcje targów, rozpoczynających się 8 czerwca.

W czasie targów najnowsze produkty i rozwiązania technologiczne będą prezentowane w ramach specjalistycznych salonów branżowych: HAPE - Salon Hydrauliki, Pneumatyki i Napędów, Mach-Tool - Salon Obrabiarek i Narzędzi, Metalforum - Salon Metalurgii, Hutnictwa, Odlewnictwa i
Przemysłu Metalowego, Surfex - Salon Technologii Obróbki Powierzchni, Welding - Salon Spawalnictwa, Salon Transportu oraz Nauka dla Gospodarki.

Ten ostatni salon to prezentacja jednostek badawczo-rozwojowych, wyższych uczelni i instytucji wspierających innowacje. Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć m.in. odzież wyposażoną w system, który w zależności od potrzeb reguluje temperaturę w określonych partiach ubioru, laser, za pomocą którego można badać konsystencję produktów spożywczych i kosmetycznych czy zapatrzoną w kamerę CyberRybę badającą dna jezior i rzek oraz mierzącą temperaturę wody co 15 sekund.

Atrakcją targów ITM będzie możliwość obejrzenia technologii, które stworzono na potrzeby badań kosmicznych, a następnie zastosowano w różnych cywilnych branżach przemysłu. Panele słoneczne początkowo stosowano w bezzałogowych statkach latających, obecnie można znaleźć je na dachach domów, w telefonach komórkowych, kalkulatorach. Podczas targów prezentowana będzie m.in. torba z wmontowanym panelem, dzięki któremu możliwe jest ładowanie telefonu komórkowego czy laptopa. Ponadto zobaczyć będzie można niezwykle lekką, niekrępującą ruchów aerożelową kurtkę odporną na temperatury od 3 tys. do -50 st. C czy tarczę hamulcową wykonaną z materiału ceramicznego wzmocnionego włóknem szklanym.

Materiał PR, opublikowany pierwotnie na stronie: mambiznes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.