Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

332 miejsce

Poznań będzie przez dwa dni stolicą komiksu. Rusza 6. Festiwal Kultury Komiksowej Ligatura 2015

Festiwal Kultury Komiksowej Ligatura 2015 w Poznaniu ruszy 3 lipca po raz szósty i potrwa 2 dni. W programie wystawy, konkursy i giełda komiksowa.

 / Fot. materiały prasoweSzósta edycja Festiwalu Kultury Komiksowej Ligatura rozpocznie się w piątek, 3 lipca o godzinie 19 wystawą komiksów "Anarchik" włoskiego twórcy Roberto Ambrosoli w kluboksięgarni Zemsta. Autor stworzył postać Anarchika pod koniec lat 60. Pierwowzorem sympatycznego kreskówkowego rozrabiaki był bułgarski anarchista Georgi Cheitanov. Anarchik stał się symbolicznym bohaterem dla anarchizmu. Jego przygody miały za zadanie przybliżyć idee myśli wolnościowej w przystępny i żartobliwy sposób. Zawsze przeciw władzy - to antyteza postaci takich jak Superman, Kapitan Ameryka czy Kapitan Żbik.

Godzinę później w Republice Sztuki Tłusta Langusta odbędzie się wernisaż wystawy "Przyjaciele" i spotkanie z autorem prac - Janem Soekenem. Opowiadana w nich historia oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Na początku XXI wieku wyszło na jaw, że dwóch niemieckich policjantów należało do grupy powiązanej z Ku-Klux-Klanem. Podczas przesłuchań zaprzeczyli oskarżeniom o rasizm. Twierdzili, że do grupy dołączyli w celu poznania nowych ludzi, zwłaszcza płci przeciwnej.

Większość wydarzeń odbędzie się w sobotę. O godzinie 11 rozpocznie się giełda komiksowa w Republice Sztuki Tłusta Langusta. Potrwa do godziny 19. Najważniejszymi wydarzeniami Ligatury będą konkursy Ligatura Pitching oraz Comic Cookbook. W tym drugim swoje projekty zaprezentują artyści z Polski, Estonii, Anglii, Łotwy, Belgii, Rumunii, Holandii, Czech, Izraela, Egiptu i Australii. Ocenią je m.in. wydawcy z Hiszpanii, Norwegii i Niemiec.

Czytaj także: "Terminator: Genisys" trafił do polskich kin. Cyborgi znów zagroziły światu


(aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Uwaga! Nie ma sezonu ogórkowego. Jest za to wysyp ciekawych nowych informacji i artykułów w portalu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.