Facebook Google+ Twitter

Poznań bez prezydenta? Już jutro wyrok w sprawie Kulczykparku

Jakie miasto w najbliższym czasie może stracić prezydenta? Wbrew pozorom nie tylko kadencja prezydenta Olsztyna jest zagrożona. Jutro wyrok sądu w sprawie Kulczykparku,w której głównym oskarżonym jest Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

Ryszard Grobelny / Fot. Słąwomir Seidler/Głos WielkopolskiSprawa dotyczy sprzedaży przez miasto gruntów pod budowę centrum handlowo-rozrywkowego Stary Browar. Prokurator zarzuca Ryszardowi Grobelnemu sprzedaż atrakcyjnych gruntów w samym centrum miasta po zaniżonej cenie firmie Jana Kulczyka. Cała sprawa rozpoczęła się w 2002, i oprócz Grobelnego zarzuty postawiono kilku wysokim urzędników poznańskiego magistratu.

Co ciekawe, na jutrzejszej rozprawie Grobelny będzie bronił się… Starym Browarem. Jego linia obrony skupia się bowiem na wykazaniu pozytywnych skutków dokonanej inwestycji, która przynosi nie tylko konkretny dochód dla miasta w postaci podatków, ale doprowadziła do rewitalizacji części śródmieścia. Argumentacja ta nie przekonuje jednak oskarżyciela, prokuratora z Zielonej Góry.

Stary Browar / Fot. Romuald Królak/Głos WielkopolskiJeżeli jednak prezydent zostanie skazany? Poznań czekają wybory, a przedtem - rządy komisarza. Z sytuacji, o dziwo, nie jest zadowolone żadne ugrupowanie polityczne. Silne poparcie społeczne dla Grobelnego, oraz brak liderów w poznańskiej Platformie (znaczna przewaga w Radzie Miejskiej) powoduje, iż nikt nie widzi następców dotychczasowego prezydenta. Przedstawiciele Platformy, która popiera obecnego prezydenta (zabiegała o pozyskanie jego kandydatury na pierwsze miejsce listy wyborczej w ostatnich wyborach parlamentarnych) podkreślają, iż cała sprawa jest skazą na wizerunku stolicy Wielkopolski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Z tego co wiem, cała sprawa jest dość mocno podejrzana i niejasna. Świadczy o tym sam fakt, że ciągnie się już dłuższy czas. Żeby tylko Browaru nam nie zlikwidowali ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.