Facebook Google+ Twitter

Poznań. Ciężarówka uderzyła w tramwaj. Cztery osoby zostały ranne

Przed południem na rondzie Starołęka w Poznaniu doszło do wypadku. Samochód ciężarowy wjechał w tramwaj. W wyniku wypadku zostały ranne trzy osoby i motorniczy.

 / Fot. Dominik RutkowskiWypadek wyglądał poważnie. Przed południem w tramwaj linii numer 18 wjechał samochód ciężarowy. W wyniku wypadku został ranny motorniczy oraz trzech pasażerów. Rondo Starołęka znajduje się niedaleko pętli tramwajowej, z której swoją trasę rozpoczyna większość poznańskich tramwajów. W związku z tym utrudnienia dało się odczuć nie tylko w okolicach ronda. Tramwaje stanęły również na rondzie Rataje.

MPK uruchomiło autobusową komunikację zastępczą na trasie Rondo Starołęka-Traugutta. W tramwajach, które zmieniły swoje trasy, panował chaos. Zdezorientowani pasażerowie, którzy nie wiedzieli gdzie jadą, wyładowywali swoje  / Fot. Dominik Rutkowskiemocje na motorniczym, który również co chwile podawał inne trasy. - To jest nienormalne, jeden wypadek i takie rzeczy się dzieją - krzyczał w tramwaju jeden z rozwścieczonych pasażerów. Większość linii tramwajowych jechało przez poznańską Wildę. Straż pożarna zablokowała również zjazd z ronda Rataje w ulice Zamenhofa, która prowadzi do ronda Starołęka.

W efekcie trasa, którą powinno pokonać się według MPK w 45 minut (Starołęka-Smochowice) dzisiaj zajęła podróżnym ponad 2 godziny.

Obecnie ruch tramwajowy i samochodowy na rondzie Starołęka został przywrócony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zbigniew Dandys
  • Zbigniew Dandys
  • 15.06.2011 08:10

Poznań ze swoją "komunikacją" bije rekordy w najwolniejszym przejeździe w kraju i największym bałaganie, poza brakiem obwodnic na uwagę zasługują wspomniane "ronda" z sygnalizacją świetlną /idiotyzm/... w dodatku jedynie przy wjeździe: przy zjeździe z ronda należy zgadywać, czy kierunek wlotowy ma zapalone światło zielone, czy jeszcze nie... w taki sposób Poznań udowodnił jak fantastyczny wynalazek jakim jest rondo można fantastycznie spieprzyć by stało się nieprzejezdne i niebezpieczne: większego bajzlu w kraju nie widziałem, to nie koniec: genialne władze tego miasta stwierdziły, że światła na rondach być muszą... bo Poznaniacy nie są w stanie nauczyć się poruszać na nich jak reszta świata... widać władza Poznania traktuje swych poddanych jak infantylne dzieci: współczuć, swoją drogą wypadki tramwajowe w tym mieście to norma... za to wpakowali kupę kasy w "szybki tramwaj", który i tak stoi w megakorkach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.