Facebook Google+ Twitter

Poznań. Czy trasa tramwajowa na Franowo zostanie zamknięta?

Trasa na Franowo została otwarta 11 sierpnia. Nadzór budowlany zgodził się na otwarcie, ale pozwolenie jest ważne tylko do końca 2012 roku. Czy tunel zostanie zamknięty, tą decyzję poznamy w drugiej połowie grudnia.

Sonda

Czy podoba Ci się nowa trasa tramwajowa na Franowo?

 / Fot. Mateusz WawrowskiTrasa tramwajowa na Franowo, została otwarta trzy miesiące temu. Miała zostać otwarta na Euro 2012. Późne otwarcie spowodowane było złymi zainstalowanymi czujnikami w tunelu tramwajowym. Po wybudowaniu tunelu straż pożarna nie wydała pozwolenia na korzystanie z trasy tramwajowej, ale ostatecznie nadzór budowlany wydał pozwolenie na otwarcie trasy. Pozwolenie obowiązuje tylko do końca bieżącego roku.

Jak informuje gazeta.pl jeśli inwestor nie zalegalizuje czujników temperatury o nazwie DTS do końca 2012 roku, tunel zostanie zamknięty, a tym samym Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne nie będzie mogło korzystać z części nowo wybudowanej zajezdni tramwajowej na Franowie, bo po prostu nie będzie do niej dojazdu.

Zainstalowane czujniki w tunelu nie posiadają atestów, nie opracowano dla
nich także norm. W Europie obowiązują jednolite normy dla systemów przeciwpożarowych.
Poznańska spółka Infrastruktura Euro 2012 ma dwa wyjścia: może przeprowadzić badania czujników w atestowanym instytucie albo wymienić zainstalowane czujniki na inne z atestem. Wymiana może kosztować nawet kilkaset tysięcy złotych.

Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie wydał opinię na temat czujników, że powinny zostać wymienione lub powinny uzyskać atest.

Centralne Biuro Antykorupcyjne i prokuratura prowadzą śledztwo w sprawie systemów przeciwpożarowych zainstalowanych w tunelu trasy tramwajowej na Franowo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.