Facebook Google+ Twitter

Poznań dla Gruzji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-24 07:57

Po południu na Placu Wolności w Poznaniu rozpocznie się koncert ,,Artyści - głos dla Gruzji". Wystąpią między innymi: pianista Piotr Kałużny, kontrabasista - Zbigniew Wrombel, śpiewający poeta - Grzegorz Tomczak i laureatka Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie - Lena Piękniewska.

Wszyscy zrezygnowali z honorariów. Podczas koncertu będą zbierane pieniądze na pomoc humanitarną w Gruzji. Kwestować będą między innymi wicemarszałek senatu prof. Marek Ziółkowski, marszałek Marek Woźniak, wiceprezydent Poznania Maciej Frankiewicz oraz szefowie poznańskich mediów: redaktorzy naczelni: Radia Merkury - Piotr Frydryszek i Gazety Wyborczej - Włodzimierz Bogaczyk. Będzie też szef Teleskopu Przemysław Terlecki oraz artyści - między innymi aktor Teatru Ósmego Dnia Marcin Kęszycki.
Pomysłodawcą koncertu są władze miasta Poznania, które apelują do poznaniaków o włączenie się do akcji. Udział w koncercie jest bezpłatny.

W najbliższych dniach do Poznania przyjedzie grupa 40 dzieci z Gruzji na dwutygodniowe wakacje. Dzieci będą miały zapewnioną opiekę wychowawców, tłumaczy i psychologów. Miasto zorganizuje im też atrakcje w czasie pobytu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.