Facebook Google+ Twitter

Poznań domaga się przeprosin od Palikota

Poznańskie stowarzyszenie "Lepszy Świat" domaga się przeprosin ze strony Palikota, który nawoływał do wykluczenia Poznania z konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. 

Poseł Janusz Palikot / Fot. PAP/Wojtek Jargiło"Palikot próbuje wygryźć wiceprezydenta Hinca, a w tym celu stosuje socjotechnikę znaną z filmów o rozbijaniu gangów przez policjantów- a konkretnie nastawianie ludzi przeciwko sobie,
by wyeliminować niewygodnego lidera. "- komentuje dziś Marcin Janasik ze stowarzyszenia "Lepszy Świat".

Wystarczy odwiedzić blog pana posła. Nawoływania do odwołania wiceprezydenta Poznania, a nawet podanie tam numeru telefonu Sławomira Hinca z apelem o wysyłanie mu wiadomości typu "Zrzucamy Cię!", nazwanie stolicy Wielkopolski "antywzorcem starań o tytuł ESK" i nakłanianie internautów do wysyłania w tej sprawie e-mail'i do samego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego.
Co kierować mogło Palikotem? Pierwsza myśl, jaka się nasuwa, to pozbycie się konkurencji w walce o tytuł ESK przez "sprytne", skandaliczne działania posła z Lublina.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Bu ha ha ha-jestem z Lublina gdzie rządzi Janusz - nieźle wygwizdał Jarka Podróbke przed wyborami-ale nie sądziłam,że sięgnie po układanie według swego porządku owego miasta,hmmm -no ciekawe,ciekawe...z drugiej strony chcieliście demokracje , macie demokracje-obecnie wolno robić,mówić etc. wszystko ;-) Jak nie wierzycie popatrzcie na - owych obrońców krzyża -)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marcin Janasik
  • Marcin Janasik
  • 03.09.2010 12:53

Uprzejmie proszę o wskazanie przesłanek, dla których twierdzi Pan, że: "poznaniacy ze stowarzyszenia " Lepszy Świat"; Zapominają o tym, że Solidarność w jednym z postulatów wnioskowała o wolność słowa" - pamiętamy i to bardzo dobrze, nikt nie chce posła szkalującego nasze miasto pozywać do sądu, żądamy przeprosin jako obywatele. Chyba tego prawa Pan z kolei nam nie odbierze? Poseł zachował się jak nieuczciwa konkurencja i niewielki incydent personalny zmienił w nagonkę na Poznań. Tak nie może być.
2. Pragnę zauważyć, że zupełnie nie zrozumiał Pan o co w tym konflikcie chodzi. Protestujemy nie w obronie Hinca w sporze z Teatrem Ósmego Dnia, tylko w obronie naszego miasta, starającego się o tytuł ESK. W odróżnieniu od Pana nawet lublinianie z komitetu organizacyjnego ESK odcięli się od Palikota. Też nie wiedzą, o co w demokracji chodzi?
proponuje zapoznać się z całą sprawą przed wysunięciem oskarżeń:
http://www.lepszyswiat.salon24.pl/
pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przypomniało mi się słynne powiedzenie Sienkiewicza zamieszczone w jego powieści dla młodzieży " W pustyni i puszczy" w którym Kali mówi " jak Kali ukraść krowę to dobrze a jak Kalemu ukraść to źle". Tak właśnie zachowują się poznaniacy ze stowarzyszenia " Lepszy Świat"; Zapominają o tym, że Solidarność w jednym z postulatów wnioskowała o wolność słowa. Są orzecznictwa SN, które mówią, że krytyka osoby publicznej (w tym wypadku V-ce Prezydenta Poznania) jest dopuszczalna. Jeżeli to im nie trafia do przekonania niech popatrzą na ostatni wyrok Sądu w sprawie Wałęsa kontra Wyrzykowski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.