Facebook Google+ Twitter

"Poznań dyla" - Sylwester 2010

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-12-17 18:34

Ceremonia przywitania Nowego Roku w Poznaniu rozpocznie się 31 grudnia, na dwie godziny przed północą. Centralny punkt miasta - Plac Wolności - na tę wyjątkową noc zostanie zamieniony w największy w Polsce zimowy parkiet taneczny!

Głównym bohaterem tegorocznego Sylwestra miejskiego będą tańczący Poznaniacy. Zarówno nazwa: „Poznań dyla”, formuła przedsięwzięcia: dancing pod gwiazdami, jak i wszystko to, co będzie się działo wokół wydarzeń ostatniego dnia roku, to spójna całość nowatorskiego projektu. Przy planowaniu koncepcji imprezy kończącej 2010 rok w Poznaniu organizatorzy przyjęli założenie, że ma to być wydarzenie, w którym będą mogli wziąć udział wszyscy niezależnie od wieku, gustów muzycznych czy miejsca zamieszkania. Temu celowi podporządkowany został program wydarzeń w centrum i wszystkie elementy dodatkowe towarzyszące imprezie.

Wielka impreza integracyjna Poznaniaków na Placu Wolności to także finał wydarzeń, które rozpoczynają się już 26 listopada. Tego dnia rusza bowiem wielki konkurs na Oficjalny Taniec Poznaniaków, podczas którego poszukiwać będziemy wspólnie układu choreograficznego, który najlepiej odda klimat naszego miasta i charakter jego mieszkańców (organizatorzy przyjmować będą pliki wideo z propozycjami). Taniec, który ostatecznie wybierze jury, zostanie ogłoszony najpierw Oficjalnym Tańcem Poznaniaków, a następnie zostanie mu nadana nazwa wyłoniona w drugim konkursie – na nazwę dla tego, co Poznaniacy zatańczą pierwszy raz w historii w sylwestrową noc.

W tym roku Miejski Sylwester będzie imprezą dla wszystkich i dla każdego. Na placu Wolności Poznaniacy bawić się będą w rytmie hitów lat '70, '80', '90 i ostatniego dwudziestolecia. Miłośników klasycznych brzmień powinno natomiast usatysfakcjonować nowocześnie zaaranżowane wykonanie poloneza A-dur Henryka Wieniawskiego, które towarzyszyć będzie będzie o północy wielkiemu pokazowi sztucznych ogni. Fajerwerki widoczne będą z każdego punktu miasta, ponieważ zostaną wystrzelone aż z pięciu miejsc położonych w centralnej, północnej, południowej, wschodniej i zachodniej części miasta. Muzyka z Placu Wolności obecna będzie na terenie całej Wielkopolski dzięki antenie Radia Merkury.

NajlepszeImprezy.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

gosia
  • gosia
  • 30.12.2010 21:20

nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee fajerwerkooooooooooom!!!!!!!!!!!!!!!mam psinke!!!!!!!tak mi je żal!!!!!!!!!!!!!!:((((((

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.