Facebook Google+ Twitter

Poznań: dyskusje na temat współczesności

W grudniu rozpocznie swoją działalność Szkoła Dominikańskiej Współczesności. Nie jest to szkoła, w dosłownym znaczeniu, lecz idea spotkań otwartych, poświęconych współczesnym zagadnieniom humanistyki i przybliżeniu otaczających nas zjawisk.

Materiały promocyjne / Fot. Dominikańska Szkoła WspółczesnościJak mówią pomysłodawcy (członkowie Zakładu Retoryki, Pragmalingwistyki i Dziennikarstwa UAM oraz Akademickiej Grupy "Kresy" działającej przy Klasztorze oo. Dominikanów w Poznaniu): "Nasza inicjatywa ma być próbą nienaiwnego oświetlania współczesności z różnych stron. I tak na prawdę jest jedynie pretekstem i zachętą dla własnych poszukiwań." Prelegentami i osobami biorącymi udział w dyskusji z audytorium, będą ludzie świata literatury, mediów, polityki i kultury masowej.

Gościem pierwszego spotkania, które odbędzie się 8 grudnia, będzie Szymon Hołownia - dziennikarz i publicysta, szerszej publiczności znany jako prowadzący program "Mam talent". Spotkanie, pod hasłem "Kościół w świecie z plastiku", dotyczyć będzie relacji kościoła i popkultury oraz będzie okazją do zaprezentowania książki "Monopol na zbawienie" autorstwa Szymona Hołowni. Wykład jest otwarty dla wszystkich chętnych i nie ma potrzeby wcześniejszej rezerwacji uczestnictwa.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam we wtorek, 8 grudnia, do Collegium Maius w Poznaniu (ul. Fredry 10) do Sali Śniadeckich na godzinę 18.30. Kolejne spotkania odbywać się będą raz w miesiącu. W styczniu prelegentami będą Jarosław Gowin i Tomasz Terlikowski a hasłem przewodnim - "Piguła In vitro".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.