Facebook Google+ Twitter

Poznań: Eska Rock Tour - Happysad i Hey

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-11-12 01:47

Drugi z czterech koncertów zorganizowanych przez Radio Eska Rock przyciągnął do poznańskiego Eskulapa tłumy fanów rocka w najlepszym wydaniu.

Główną atrakcję odbywającego się w sobotni wieczór w Poznaniu koncertu stanowiły zespoły Happysad oraz Hey. Ten pierwszy zrobił furorę kilka lat temu, gdy wystąpił jako support przed koncertem Pidżamy Porno. Od tego czasu "wesołosmutni" nagrali dwie płyty "Wszystko jedno" oraz "Podróże z i pod prąd". Formacji, której twarzą jest Katarzyna Nosowska przedstawiać nikomu nie trzeba. Kilkanaście płyt, niezliczona ilość przebojów i status żyjących legend - tak po krótce scharakteryzować można ten wywodzący się ze Szczecina zespół. Na scenie Eskulapa pojawiły się także nowe twarze: Naiv oraz Power of Trinity.

Największą wadą klubu Eskulap jest nieprawdopodobny zaduch i gorąc. Samo stanie w oczekiwaniu na rozpoczęcie koncertu dawało doznania spotykane tylko w saunie. Wejście na scenę Happysad śmiało można porównać do włączenia ogrzewania. Niesamowicie energetyczne utwory skarżyskiej grupy rozkręciły poznańską publiczność. Pierwszy raz miałem okazję posłuchać tego zespołu na żywo i było to doświadczenie wspaniałe. Panowie Cegliński, Kawalec,Telka oraz Dubiński zagrali po prostu świetnie, niemal ani na moment nie dając odpocząć publice.

Rozgrzanych do czerwoności fanów przejął następnie Hey. Nosowska wraz z kolegami przynieśli nieco uspokojenia i chłodu; utwory dające okazję do wyskakania się przeplatane były spokojniejszymi. Dobrze wyważono również proporcje między starymi hitami (tu warto zwrócić uwagę na ciekawą aranżację "Zazdrości") a materiałem powstałym w ciągu kilku ostatnich lat. Osobiście zabrakło mi jedynie "Klausa Mitffoha" - bardzo ciekawej wersji piosenki nagranej w latach 80 przez zespół Lecha Janerki.
Drobnym zgrzytem występu Heya były ciągłe problemy z instrumentami owocujące sprzęganiem oraz lekka dezorientacja zespołu co do utworów, które ma wykonywać.

Reasumując: Eska Rock Tour w Poznaniu był udanym koncertem i warto zwrócić uwagę na tą imprezę w roku przyszłym.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.