Facebook Google+ Twitter

Poznań europejską stolicą komiksu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-05 13:35

Do niedzieli europejską stolicą komiksu jest Poznań. Ruszył tu Festiwal Kultury Komiksowej "Ligatura". Towarzyszy mu konferencja naukowa o komiksie, a także wiele imprez: wykłady, wystawy, pokazy filmów, giełdy, prezentacje i warsztaty tworzenia komiksów.

Na festiwal przyjechali do Poznania naukowcy zajmujący się komiksem i twórcy albumów z Europy Środkowej i Wschodniej. Odbywają się m.in. wykłady o komiksach włoskich, niemieckich, amerykańskich a także irańskich i afrykańskich.

Impreza rozpoczęła się w Bibliotece Uniwersyteckiej, która przedstawiła komiksy ze swojej kolekcji. Poznańska książnica od wielu lat zbiera, udostępnia, kataloguje komiksy z kraju i zagranicy i prowadzi nad nimi badania naukowe . Nie można ich wypożyczać, ale na miejscu można czytać do woli.

Wśród tematów wykładów są takie jak "Kapitan Żbik na tle kultury popularnej PRL-u", "Komiks jako dzieło sztuki, Komiks kontra AIDS, czy Komiks jako źródło historyczne. Program imprezy można znaleźć na stronie internetowej www.ligatura.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.