Facebook Google+ Twitter

Poznań. Festiwal Ale Kino rozpoczęty

W Poznaniu na młodych kinomanów czeka tydzień projekcji ponad 100 filmów, 30 spotkań z reżyserami, producentami i aktorami.

Kadr z filmu "Edward psie serce" / Fot. ale kinoFestiwal otworzyła niespodzianka – animacja „Na cztery łapy, czyli szalone przygody Pimpusia Sadełko”. Jest to wyreżyserowana i namalowana przez Agnieszkę Paszkiewicz opowieść oparta o tekst Marii Konopnickiej. Projekcja została włączona w blok razem z „Edwardem psie serce” oraz „Tygrysy i tatuaże”.

Pierwszy aktorski film - „Patyk się żeni” spodobał się chyba najbardziej. Film miał wszystkie elementy, które powinien, miał wątek miłosny, zagadkę kryminalną, aż po pościgi. Opowiedziany przy tym w sposób inspirujący dla młodego widza. Po seansie trwały dyskusje na temat fabuły.

Dla starszych widzów festiwal rozpoczął polski film „Sala samobójców”. To nie tylko opowieść o współczesnych nastolatkach, zwraca uwagę udane połączenie dwóch technik – filmu aktorskiego i animacji.Kadr z filmu "Patyk się żeni" / Fot. Ale Kino

Oprócz projekcji, podczas festiwalu można będzie spotkać się z twórcami. Szczegółowy harmonogram można zobaczyć na stronie internetowej festiwalu. Zwykle spotkania te będą odbywały się zaraz po projekcji.

Szkoda tylko, że tak dobre kino dziecięce i młodzieżowe możemy zobaczyć jedynie przez jeden tydzień w roku. Na co dzień jesteśmy niemal skazani na Logo festiwalu / Fot. Ale Kinoprodukcje Disneya lub stare polskie bajki. Jeśli ktoś się jeszcze waha czy warto poświęcić czas, to zapewniam, że warto. Projekcje odbywają się w dwóch sąsiednich poznańskich Multikinach, przy ul. Królowej Jadwigi i w Starym Browarze. Bilety w cenie 10 zł lub 2 zł z karnetem za 12 zł.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.