Facebook Google+ Twitter

Poznań: Flash mob przy Starym Marychu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-01-21 17:36

Punkt godz. 15 młodzi zebrani przy Starym Marychu na placu Wiosny Ludów w Poznaniu zaczęli gwizdać. Tym razem to nie wyraz dezaprobaty, ale głośny krzyk "Niech nas usłyszą!".

Gwizdanie było tak głośne, że młodzież musiała zatykać uszy! / Fot. Małgorzata Mrozek- Olimpiada jest nasza! - Takim krzykiem zakończył się dzisiaj poznański flash mob, odbywający się pod tytułem "Niech nas usłyszą!". Młodzieżowa Rada Konsultacyjna wpadła na pomysł, aby nagłośnić starania o zorganizowanie w 2014 roku w Poznaniu Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich. Przez kilka minut gwizdali i zatykali uszy.

Poznań konkuruje z 8-milionowym miastem Nanjing, będącym centrum gospodarczym południowych Chin. Co przemawia na rzecz Nanjingu? Wielkie lotnisko i aż 110 tysięcy studiujących tam młodych ludzi.

Drugim naszym konkurentem jest Guadalajara, pod względem ludności trzy razy większa od Poznania. Położona jest 1500 m n.p.m., co może stanowić przeszkodę w takim sensie, że ciężej będzie się dostosować do klimatu choćby Europejczykom.

Chociaż nazwa Igrzyska Olimpijskie kojarzy się ze sportem, ich ideą jest rozwijanie wśród młodzieży także talentów w sztuce czy przedsiębiorczości. Decyzję o tym, w którym mieście w 2014 roku odbędzie się ta impreza, zapadanie 10 lutego. W tym roku po raz pierwszy odbędą się Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie, ich gospodarzem będzie Singapur.

Aby wesprzeć pomysł zorganizowania imprezy w Poznaniu, można także podpisać petycję.

Zobacz galerię zdjęć:
Poznań: Olimpiada jest nasza! Flash mob przy Starym Marychu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.